تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

تزریق ژل در کرج

آنچه می خوانید...

تزریق چربی یکی از راه های از بین بردن چروک و جوان سازی است که افراد بسیاری متقاضی آن هستند و در این مقاله قرار است این موضوع را بررسی کنیم. اگر ساکن کرج هستید و قصد تزریق چربی در کرج را دارید این مقاله بسیار مناسب شماست.

جهت رفع چروک هـای عمیق مثل خط خنده ، خطوط اطراف لب همچنین چروک هایی که با تزریق بوتاکس به طور کامل از بین نمی روند، مثل چروک های عمیق پیشانی و خطوط اطراف چشـم مـی تـوان از تزریق ژل استفاده کرد . در فرورفتگی های پوست که بر اثر داروهـای نامناسب و بعضی بیماری ها ایجـاد شـده انـد، همچنین جهت برجسته کردن برخی نواحی از جمله لبها و گونه ها و در مـوارد دیگـر نـیـز مـیـتـوان از تزریق ژل (فیلـر) استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی تزریق ژل در کرج و عوارض تزریق فیلر بپردازیم.

در حال حاضر ژل های استانداردی مورد استفاده قرار می گیرند که دارای تأیید FDA هستند و مـدت اثر آنها بر اساس نوع ژل مـورد استفاده ۱ تا ۳ سال بوده و عوارض ژل های دائمی را ندارند.

اطلاعات پروسیجر

 • نام عمل : تزریق ژل
 • مدت زمان انجام : 30 دقیقه الی۱ ساعت
 • حجم :  سی سی
 • سرپایی : بله
 • میزان درد : کم
تزریق-فیلر-در-کرج

انواع تزریق ژل کرج


انواع تزریق ژل کرج شامل کلاژن، اسید هیالورونیک ، هیدروکسی آپاتیت کلسیم است که که بدون درد و خونریزی می باشد، در ادامه به صورت کامل تر به بررسی انواع فیلر یا ژل میپردازیم و می‌توانید ویدیو دکتر شادی مظلومی را در رابطه با انواع ژل ها مشاهده کنید.

قبل از سال ۲۰۰۰ فیلری که مورد تایید FDA بود کلاژن ها بودند که منشا انسانی و یا گاوی داشتند. اما تقریبا از سال ۲۰۰۳ به بعد فیلری وارد بازار درمانی شد که بخشی از ساختمان پوست و غضروف است. این فیلر به دلیل جذب زیاد آب بسیارعالی بود، اما نکته منفی که در رابطه با آن وجود داشت این بود که سریعا جذب می شد.

برای این که هیالورونیک اسید پایداری داشته به وجود آید به آن ماده ای حلال اضافه کردند که باعث ایجاد باند های اتصال هیالورونیک اسید می شد.

هیالورونیک اسید از کجا تهیه می شود؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید این ماده قبلا از تاج خروس گرفته می شد و بیشتر منبع آن حیوانی بوده است، اما در حال حاضر از باکتری ها و … گرفته می شود. علاوه بر تولید هیالورونیک اسید، خالص سازی نیز صورت می گیرد، زیرا ممکن است باکتری هایی که داخل سم ها هستند، نیز وارد ژل ها شوند. هرچقدر میزان باکتری ها کمتر باشد عوارض کمتری بروز می کند.

خصوصیات بهترین نوع ژل یا فیلر های موجود در بازار

مقاومت در برابر تغییر شکل

وقتی ژلی در برابر تغییر شکل مقاومت دارد، در جاهایی که ما به تغییر شکل احتیاج داریم مثل لب نباید از آن استفاده شود و باید در جاهایی که به حجم و لیفت احتیاج است، استفاده شود.

مقاومت در برابر جریان

قابلیت به تغییر افتادن؛ برای مثال زمانی که با دست آن را ماساژ می دهیم، تغییر کند. در مکان هایی مانند لب، ژل حتما باید قابلیت تغییر شکل را داشته باشد.

برخی از افراد متاسفانه فیلر های ده سی سی تهیه می کنند و برای همه نقاط صورت خود از همان استفاده می کنند که ممکن است مشکلات و عوارضی جبران ناپذیر را برای فرد به ارمغان آورد.

تزریق ژل در کرج
تزریق ژل در کرج

عوارض تزریق ژل در کرج


کبودی

شایع ترین عارضه، کبودی است که در محل تزریق رخ می دهد و بعد از چند روز از بین می رود . کبودی در روز اول پس از تزریق ایجاد می شود و باید از فعالیت های سنگین اجتناب کرد. در افرادی که سیر، ویتامین E، آسپرین، جینسینگ و مواردی که فرد را مستعد کبودی می کنند، مصرف می کنند بیشتر دیده می‌شود. برای درمان کبودی می توان از آرنیکا، آیس و آلوئه ورا استفاده کنیم.

تورم (edema)

ایجاد ادم فوری در محل تزریق با توجه به غلظت هیالورونیک اسید کاملا طبیعی است، اما اگر آنژو ادم (Angioedema (حساسیتی که از طریق آنتی بادی IgD ایجاد می شود) ) بروز کند؛ برای ما بسیار قابل اهمیت است؛ زیرا این حساسیت؛ مانند حساسیت به پنی سلین است. آنژیوادم با آنتی استامین و کرتون قابل کنترل است.

نکته: در تمامی اتاق های کلینیک شادی، آدرنالین به صورت در دسترس، موجود است و هنگام بروز حساسیت بلافاصله در عضلات تزریق می شود.

ادم تاخیری در بعضی از انواع فیلر ها، خصوصا فیلر های نامناسب، باعث ایجاد ورمی می شود که به مدت طولانی بر روی لب باقی می ماند، اما آن نیز قابل درمان است.

عفونت ها (Infections)

دو نوع عفونت وجود دارد. عفونت حاد و عفونت مزمن.

عفونت حاد به این علت تشکیل می شود که تزریق در شرایط استریل صورت نگرفته است و پس از تزریق فیلر کل ناحیه تزریق دچار ورم، قرمزی و داغی می شود و حالتی مشابه سلولیت پیدا می کند. این عفونت حاد با آنتی بیوتیک مناسب درمان می شود و در صورت مناسب با تزریق داروی مناسب اثر فیلر را نیز از بین می برند.

عفونت دیگری نیز وجود دارد و ممکن است پس از دو هفته رخ دهد، و در آن زمان آبسه ای در حال حرکت زیر پوست احساس می شود که حتما باید درمان شود و از آنتی بیوتیک مناسب استفاده شود.

توده ایجاد شده در محل تزریق پس از یکسال به این علت است که باکتری ها وارد پوست می شوند و با مخلوط شدن با ژل برخی مواد پلیمری ایجاد می کنند که به آن ها کمک می کند در برابر سیستم ایمنی بدن، در امان باشند. این شرایط باعث بروز بیوفیلم (Biofilm) می شود که اجازه نفوذ هیچ آنتی بیوتیکی را نمی دهد. درمان این عفونت در ابتدا با تزریق آنتی بیوتیک مناسب انجام می شود و پس از تشخیص اینکه فیلر از چه موادی تشکیل شده است، روند درمان آغاز می گردد.

پاراستزی (Paresthesia)

پاراستزی یا همان گز گز کردن، به این معناست که زمانی که برای تزریق فیلر عصبی بلاک می شود، آن ناحیه شروع به گزگز کردن کند.

حوادث عروقی (Vasculitis)

بعد از تزریق ژل بیمار در منطقه ی تزریق درد شدید ایجاد می شود و وارد فاز سفید شدن می شود و پس آن به صورت شبکه ای بنفش، آبی و قرمز می شود و این تغییر رنگ به نفع آسیب عروقی است و نشان دهنده این است که اکسیژن به آن ناحیه نمی رسد. همچنین مشاهده می شود که مویرک های دیر پر می شوند و یک فاز آبی رنگ به وجود می آید. این فاز باعث می شود تا منطقه ای که خونریزی  متفاوت است کاملا مشخص باشد.

علائم: قرمزی، دانه های قرمز و چرکی در سطح پوست و در صورتی که در سریع ترین زمان ممکن بهبود یابد، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

اگر قصد انجام تزریق بوتاکس در کرج را دارید حتما کلیک کنید.

تزریق در محل نامناسب، حجم زیاد تزریق، استفاده از هیالورونیک نامناسب، استفاده از سوزن های خیلی نازک و تزریقی زیر اسکار بدون توجه به اینکه شریانی زیر آن وجود دارد یا خیر؛ از دلایل به وجود آمدن آسیب ها عروقی هستند.

نحوه تزریق ژل کرج


تزریق فیلر در کلینیک شادی چگونه انجام می شود؟

فوتوگرافی

قدم اول در کلینیک شادی فوتوگرافی است. بدون عکسبرداری در کلینیک هیچ عملی بر روی بیماران صورت نمی‌گیرد. در هفت زاویه مختلف این عکس برداری بر روی صورت انجام می شود.

استریل کردن (میکروب زدایی)

بعد از آن از سطح پوست میکروب زدایی انجام می گیرد که با کلراگزیدین و الکل انجام می شود.

تسلط به آناتومی و منطقه خطر

چیزی که در تزریق برای ما اهمیت بسیاری پیدا می کند، شریان است. زیرا ممکن است که ژل اشتباهی داخل شریان تزریق شود. در کلینیک شادی تزریق فیلر توسط متخصصین با تسلط کامل به آناتومی صورت انجام می شود.

انواع فیلر یا ژل های تزریقی

انواع مختلفی از فیلر ها در بازار موجود است. انتخاب کردن فیلر مناسب شما بستگی به میزان بودجه در نظر گرفته شده شما, تجربه و اولویت پزشک شما و تفاوت های منحصر به فرد و ظریف پوست شما دارد.به عنوان مثال پوست شما چقدر خسارت ناشی از افتاب دیده است و یا پوستتان چقدر حالت الاستیکی دارد.

به یاد داشته باشید که آنچه برای دیگران خوب عمل کرده است ممکن است گزینه درست و مناسبی برای شما نباشد. اگرشما به این موضوع فکر میکنید بهتر است چند نکته درباره پرطرفدارترین انواع فیلربدانید.

ژوویدرم ایکس سی / ژوویدرم اولترا ایکس سی

ژوویدرم اولترا به بافت صورت حجم می‌دهد و چین و چروک ها را از بین می‌برد. از آنجایی که می‌توان از آن در نزدیکی سطح پوست استفاده کرد، در مناطقی که پوست نازکتر است، مثلا اطراف دهان و بینی، بسیار موثر است. از ژوویدرم اولترا ایکس سی،‌ که حاوی لیدوکایین می‌باشد، یک بی حس کننده است که باعث کاهش درد در حین تزریق می‌شود، برای پرکردن لب ها و همچنین برجسته سازی گونه ها استفاده می‌شود. یکی از مزایای استفاده از پرکننده های صورت که حاوی اسید هیالورونیک هستند این است که می‌تواند با هیالورونیداز معکوس شود.

تزریق ژل در کرج
تزریق ژل در کرج

ماده اصلی این دو محصول اسید هیالورونیک است،‌ترکیبی است که مانند اسفنج عمل می‌کند: مایع را جذب می‌کند و برای نتیجه کار، ناحیه ای که تزریق در آن صورت گرفته است را افزایش می‌دهد.

اثر ژوویدرم اولترا می‌تواند بین شش ماه تا یک سال باقی بماند. وقتی زمان تزریق مجدد آن برسد، مقدار کمتری از محصول مور نیاز است بنابراین تکرار درمان باید ارزان تر باشد. ژوویدرم اولترا ایکس سی می‌تواند تا یک سال باقی بماند و والیوم ایکس سی تا دو سال.

آیا قصد انجام تزریق چربی در کرج را دارید؟

رستیلین سیلک / رستیلین / رستیلین ال

بهبود چین و چروک های صورت از سطح متوسط به بالا. رستیلین سیلک به طور ویژه برای افزایش لب ها طراحی شده است،‌ زیرا نسبت به سایر محصولات از ذرات کوچکتری ساخته شده است.

کارخانه سازنده این محصول ادعا میکند که اثر این محصول، به شرط تجدید تزریق هر ۴.۵ تا ۹ ماه،‌ ۱۸ ماه می‌باشد. بدون برجسته سازی و صرفاً تنها درمان با رستیلین یا رستیلین سیلک ممکن است اثر آن تا شش ماه باقی بماند.

تزریق ژل در کرج
تزریق ژل در کرج

پرلن / پرلن ال

به قسمت های مسطح حجم می‌دهد، لب ها را برجسته می‌کند و چین و چروک های عمیق را کاهش می‌دهد. عنصر اصلی تشکیل دهنده پرلن اسید هیالورونیک می‌باشد،‌ بنابراین مانند دیگر محصولات مایع را جذب می‌کند. این محصول توسط همان شرکتی که رستیلین را تولید کرده است ساخته می‌شود. پرلن نسبت به رستیلین ضخیم تر است به همین علت اغلب گزینه بهتری برای برجسته سازی و یا رفع چین و چروک های عمیق می‌باشد.

طبق گزارش سازمان غذا و داروی امریکا،‌ اثرات پرلن بیش از شش ماه باقی می‌ماند.

اسکالپترا

اسکالپترا در ابتدا در بیماران مبتلا به ویروس نقص ایمنی بدن (اچ آی وی) مورد استفاده قرار می‌گرفت که به خاطر استفاده از داروهای ضد ویروسی چربی صورت خود را از دست داده بودند. اما امروزه برای مصارف آرایشی در افرادی که مبتلا به اچ آی وی نیستند برای برجسته سازی گونه ها, پر کردن نواحی خالی صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین ضخامت پوست را افزایش می‌دهد و باعث کاهش خطوط چین و چروک می‌شود. این مورد به لب ها تزریق نمی‌شود.

عنصر فعال در اسکالپترا, پلی اتیلن لاکتیک اسید است که یک ترکیب مصنوعی می‌باشد و باعث تشکیل کلاژن جدید می‌شود.

تزریق ژل در کرج
تزریق ژل در کرج

به همین علت برای مشاهده نتیجه, چندین درمان, حدود چهار تا شش هفته لازم است. تعداد درمان هایی که یک فرد نیاز دارد بستگی به میزان پیری صورت دارد.در مطالعات بالینی, اثر اسکالپترا تا دو سال پس از اولین جلسه درمان کامل باقی می‌ماند (به طور متوسط سه تزریق).

رادیس

 چین و چروک های صورت از متوسط تا شدید همچون خطوط خنده را درمان می‌کند. همچنین برای برجسته سازی گونه می‌توان از آن استفاده کرد اما برای لب ها موثر نمی‌باشد و از آن برای لب ها استفاده نمی‌شود.رادیس همچون اسکالپترا شکل گیری کلاژن جدید را تحریک می‌کند. همچنین حاوی میکروسفرهای مبتنی بر کلسیم است که باعث افزایش حجم به محل تزریق می‌شود. نتایج بالینی نشان می‌دهد که اثر آن یک سال و بیشتر باقی می‌ماند.

الانسه

الانسه پر کننده غیر هیالورونیک اسید است. از آن برای کشیدن پوست, پیکر تراشی و باز گرداندن حجم از دست رفته ناشی از افزایش سن استفاده می‌شود. عنصر اصلی آن پلی کپرولاکتون می‌باشد.

برخلاف پرکننده های هیالورونیک اسید که به دلیل وجود موادی شبیه ژل باعث بالا بردن اجزای صورت می‌شود, الانسه به این صورت عمل می‌کند که بدن را برای تولید کلاژن تحریک می‌کند. نتیجه دو تا چهار سال باقی می‌ماند.

تزریق ژل در کرج

الانسه بیشتر نواحی زیر را می‌تواند درمان کند:

 • گیجگاه و ناحیه ابروها
 • پیشانی
 • گونه ها
 • خطوط لبخند
 • بینی
 • چانه
 • دست ها

بلترو

بلترو یک پرکننده تزریقی هیالورونیک اسید است که به طور کامل به بافت پوست متصل می‌شود. در حالی که برخی از پرکننده ها برای بازسازی حجم صورت و ساختارآن طراحی شده اند، بلترو به طور خاص خطوط و چین و چروک های متوسط ​​و شدید مانند خطوط عمودی لب بالا و اطراف لب ها را درمان می کند.

بلترو نباید در بیماران با سابقه یا مبتلا به آلرژی از جمله کسانی که سابقه آنافیلاکسی دارند، استفاده شود. همچنین نباید برای بیماران مبتلا به آلرژی به پروتئین های گرم مثبت باکتریایی استفاده شود.

تزریق ژل در کرج

بیمارانی که از بلترو استفاده می‌کنند ممکن است در محل تزریق واکنش نشان دهند. این واکنش ها می‌تواند شامل التهاب باشد و معمولا کمتر از هفت روز باقی می‌مانند.

پرفکتا

پرفکتا یک پرکننده ژل هیالورونیک بسیار پیشرفته است، برای از بین بردن چروک های صورت، هیدراته کردن پوست و اضافه کردن حجم به پوست.

هیالورونیک اسید در طول چند ماه به طور کامل از بین می‍رود و در نهایت هیچ علامتی از پرکننده باقی نمی‌گذارد. نتیجه درمان پرفکتا به طور معمول بین چهار تا هجده ماه باقی می‌ماند, بسته به محصول مورد استفاده. هیالورونیک اسید توسط بدن در طول زمان جذب می شود و هیچگونه خطری ندارد. قرمزی, تورم, درد, خارش, تغییر رنگ و حساسیت در محل درمان می تواند عوارض جانبی این محصول باشد.

تزریق ژل در کرج

ریواینس

تزریق ریواینس به سرعت ژوویدرم از بین نمی‌رود. به طور کلی ریواینس راحت تر قالب می‌گیرد و احساس طبیعی تری نسبت به سایر پرکننده ها به فرد می‌دهد.

عکس میکروسکوپی نشان می دهد که به علت فرآیند منحصر به فرد ریواینس, ذرات هیالورونیک اسید تمایل بیشتری به ماندن نزدیک به هم دارند و باعث می‌شود که بزرگتر شوند. همین امر منجر به این می‌شود که این محصول با دوام تر, سازگارتر و راحتتر و طبیعی تر از سایر پرکننده ها باشد.

تزریق ژل در کرج

مزایای تزریق ژل یا فیلر

 • نتایج مثبت بلافاصله بعد از پایان تزریق ژل مشخص می شود.
 • غیر تهاجمی بودن روش و عدم نیاز به جراح
 • نداشتن دوره نقاهت و استراحت پس از پایان تزریق ژل کرج
 • درصد بالای افراد از نتایج حاصل از تزریق ژل در کرج رضایت دارند.
 • عدم نیاز به دارو‌های آرام بخش و بیهوشی
 • قابل اجرا در طول یک جلسه حدودا ۲۰ دقیقه‌ای
 • قابلیت برگشت و اصلاح نتیجه حاصل از تزریق در صورت عدم رضایت

دوره نقاهت بعد از تزریق ژل کرج


نتایج تزریق ژل در کرج بلافاصله ظاهر می گردد. بعد از تزریق ممکن است با موارد زیر روبرو شوید:

۱- ممکن است التهاب یا کبودی وجود داشته باشد.

۲- قرمزی و بی حسی موقت ایجاد شود.

۳- احساس کنید بیش از حد نیاز تزریق شده است.

البته جای نگرانی نیست زیرا کلیه مسائل فوق طی چند ساعت تا چند روز از بین خواهد رفت.

نکات مهم تزریق ژل در کرج


برای تزریق فیلر حتما باید تحقیقات لازم را انجام دهید و صرفا به هرجایی که به شما معرفی می شود، مراجعه نکنید. در رابطه با نوع  فیلر، به چه صورتی تزریق می شود و … اطلاعات کافی داشته باشید و پس از آن برای تزریق آن تصمیم بگیرید. در ادامه به برخی از مهم ترین مسائلی که لازم  است رعایت کنید تا دچار عوارض تزریق فیلر نشوید، اشاره خواهیم کرد.

 • گذشته بیمار و بیماری های زمینه ای باید بررسی شود، بیماری های خود ایمنی، آکنه و … که احتیاج به درمان دارد.
 • از یک هفته قبل باید مصرف دارو ها و موادی مانند؛ آسپرین، پروفن، ویتامین E، روغن سالمون، کاکائو، مواد غذایی تلخ، گریپ فروت و… را حذف کنید.
 • پروسیجر های دندان پزشکی را حداقل ۴ هفته پس از تزریق فیلر انجام دهید.
 • قبل از تزریق فیلر بیمار با متخصص پوست و مو مشاوره ای خواهد داشت و پزشک شرایط او را بررسی خواهد کرد تا متوجه شود که او اختلال خود زشت بینی دارد یا خیر. (تعدادی ار افراد وجود دارند که حتی با توجه به این که پس از تزریق بسیار زیبا می شوند، ار نتیجه بدست آمده بسیار ناراحت هستند، این موضوع یک اختلال روانپزشکی است و در مصاحبه مشخص می شود.)
 • متخصص پوست و مو بیمار را بررسی می کند (سن، جنس، فرهنگ و آن چیزی که او از نتیجه تزریق مد نظر دارد و آن چیز که متخصص می تواند برای او انجام دهد.)
 • رضایت نامه: نوع فیلر مشخص می شود و حتی لیبل آن بر روی برگه رضایت نامه چسبیده می شود، همچنان تمامی عوارض احتمالی و عوارض نادر برای بیمار عنوان می شود و بیمار با توجه به تمامی این موارد برگه را امضا می کند.

مراقبت های بعد تزریق فیلر ( ژل )


 • از یک هفته قبل از تزریق ژل مصرف داروهای رقیق کننده خون ( آسپرین ، بروفن ، ایندمتاسین ، وارفارین ، پلاویکس ، ویتامین ای و دیکلوفناک) را با مشورت پزشک قطع نمایید .
 • اگر در محل های تزریق برجستگی لمس شود به آرامی ماساژ دهید تا صاف شود.
 • یک روز بعد از تزریق از آب گرم و صابون استفاده نشود (شستن صورت با آب سرد بلامانع است).
 • برای جلوگیری از کبودی تا یک روز پس از تزریق از کمپرس سرد در محل تزریق استفاده کنید.
 • یک روز بعد از تزریق از مواد آرایشی در محل تزریق استفاده نکنید.
 • در صورتی که پزشک معالج شما پماد آنتی بیوتیک تجویز کرد ، روزی دو بار به محل تزریق بمالید.
 • تا چند روز پس از تزریق روی صورت نخوابید.
 • دو هفته بعد از تزریق برای چک کردن تاثیر دارو مراجعه فرمایید.
 • در صورت داشتن سابقه تبخال از دو روز قبل قرص آسیکلوویر یا ویرابکس مصرف کنید
 • کبودی و تورم طبیعی است تا یک هفته بعد برطرف می شود

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی