تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی در کرج

آنچه می خوانید...

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یک جراحی پلاستیک است به منظور اصلاح عیب و نقص، رفع شل شدگی و آویزان شدن پلک انجام می گیرد. این عمل به وسیله برش و حذف کردن و یا جابجا کردن(یا هردو) بافت اضافه مانند پوست و چربی و همچنین تقویت ماهیچه و بافت های اطراف صورت می گیرد.عمل بلفاروپلاستی علاوه بر جنبه زیبایی جنبه درمانی نیز دارد به این صورت که حذف چربی اضافی و کاهش احساس سنگینی در چشم باعث افزایش میدان دید بیمار می شود.

نمونه کار بلفاروپلاستی کلینیک شادی
اینستاگرام-دکتر-شادی-مظلومی
دکتر شادی مظلومی

جراحی پلک چیست؟

با بالا رفتن سن، پوست اطراف پلک شل شده و به دلیل کاهش استحکام لایه های داخل چشم، چربی بیرون زده و پف آلود دیده می شود. البته شل بودن پوست پلک گاهی ارثی بوده و از سنین خیلی پایین ترشروع میشود. افتادگی پلک نه تنها زیبایی ظاهری فرد را تحت تاثیر قرار می دهد بلکه به تدریج باعث کاهش میدان بینایی فرد می شود.
با جراحی پلک این نقیصه تا حد زیادی برطرف میشود و ظاهری زیباتر و جوانتر به فرد می بخشد.

مزایای جراحی پلک در کلینیک شادی

در درمانگاه تخصصی دکتر شادی مظلومی جراحی پلک با لیزر CO2 انجام می شود. از برتری های جراحی پلک با لیزر CO2 نسبت به انجام این کار با تیغ جراحی میتوان به انعقاد سریع خون و عدم خونریزی اشاره کرد، همچنین در جراحی با لیزر کبودی و تورم بعد از عمل به حداقل رسیده و در نتیجه بیمار زودتر به کارهای روزمره اش بر می گردد.

بلفاروپلاستی-در-کرج

نحوه انجام جراحی پلک

عمل زیبایی پلک با بی حسی موضعی انجام میشود. بیمار در تمام مراحل هوشیار است ولی به دلیل بی حسی هیچ گونه درد و ناراحتی را حس نمی کند. با شروع کار، پزشک نقاطی را که قرار است مورد جراحی قرار بگیرد طراحی کرده و سپس اندازه گیری می کند، بعد به وسیله تیغ جراحی یا لیزرCO2 برش روی نواحی معین شده داده می شود و پوست و چربی های اضافه برداشته میشود. در انتها محل برش با بخیه های بسیار ظریف دوخته شده و در پایان جراحی محل بخیه با پماد آنتی بیوتیک آغشته می شود و پانسمان خاص بیمار در محل صورت می گیرد. تمام افرادی که به دلیل سن و یا مسایل ارثی دچار افتادگی پلک هستند اعم از مردان و زنان می توانند این کار را انجام دهند. جراحی پلک اگر توسط پزشک متخصص انجام گیرد کمترین خطر و بیشترین رضایتمندی را خواهد داشت.
علاوه بر مهارت پزشک سن بیمار و میزان افتادگی پوست نیز بر نتیجه جراحی تاثیر گذارند.

 • پانسمان خاص بیمار در محل صورت می گیرد.
 • بعداز اتمام جراحی چشم بیمار باز است و بیمارقادر به انجام کلیه امور روزمره اش می باشد.
 • انجام جراحی پلک در هر دو پلک بالا و پایین امکان پذیر است.

 فیلم جراحی پلک توسط دکتر شادی مظلومی

مراقبت های بعد از عمل زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

بعد از جراحی ممکن است احساس درد داشته باشید و یا اطراف چشم شما کبود و متورم شود.پزشک برای کمک به شما کمپرسور آب سرد و مسکن را توصیه می کند.

 • افرادی که تحت عمل بلفاروپلاستی قرار گرفته اند، پس از ترخیص از کلینیک و از بین رفتن تاثیر داروی بیحسی، ممکن است احساس درد خفیفی داشته باشند؛ این امر نگران کننده نبوده و با مصرف داروهای مسکن تجویز شده می توان درد ناشی از جراحی را التیام بخشید.
 • کبودی و تورم ناشی از عمل، طبیعی بوده و به مرور و غالبا پس از چند روز یا نهایتا پس از چند هفته فروکش کرده و از بین می رود.
 • برای کنترل ورم و کبودی به وجود آمده، می توانید به مدت یک الی ۲ روز پس از جراحی از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • تا چند وقت پس از عمل زیبایی پلک، نحوه خوابیدن فقط به صورت طاقباز مجاز می باشد؛ زیرا به هیچ وجه نباید چشم ها با بالش تماس داشته و تحت فشار قرار گیرند.
 • تغذیه بعد از جراحی عمل پلک، محدودیت خاصی نداشته و در واقع می توان گفت که افراد پس از این عمل جراحی مجاز به مصرف غذاهای معمول خواهند بود.
 • بعد از جراحی، ممکن است پلک های شما با ترشحات مختصری مواجه شده یا این که حالتی چسبناک پیدا کنند؛ در چنین مواردی با مصرف قطره های تجویز شده می توان به رفع این حالات کمک قابل توجهی کرد.
 • تاری دید، دوبینی، حساسیت چشم ها به نور و اشک، از عوارض شایع جراحی زیبایی پلک به شمار می روند که تدریجا از بین می رود.
 • خشکی چشم از دیگر عوارضی است که ممکن است افراد با آن روبرو شوند؛ لذا متخصص قطره های اشک مصنوعی را تجویز خواهند نمود.
 • بخیه های عمل زیبایی پلک، عموما ۵ الی ۷ روز پس از جراحی توسط جراح معالج شما برداشته خواهند شد ؛ در پی آن تورم پلک ها به تدریج رفع شده و در نتیجه، پلک های شما ظاهر مناسبی خواهند یافت.

هزینه جراجی پلک چقدر است ؟

هزینه بلفاروپلاستی و جراحی پلک در کرج به محل انجام عمل، هزینه جراح، تخصص جراح، مرکز یا کلینیک انجام جراحی و گستردگی جراحی پلک بستگی دارد. 

علاقه مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر میتوانند برای دریافت مشاوره رایگان هر روز عصر به کلینیک شادی بهترین کلینیک پوست و مو در کرج واقع در چهار راه طالقانی مراجعه کنند و یا از صفحه نخست به صورت آنلاین نوبت خود را رزرو کنند.

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی