تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

بهترین دستگاه آر اف و جوانساز پوست (Thermi RF)

آنچه می خوانید...

راه های زیادی برای جوانسازی پوست، از بین بردن چین و چروک و لیفت بدن وجود دارد. هر کدام از این راه ها توسط متخصص پوست و مو مربوط به خود انجام می شوند. اما آنچه که ما قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم، دستگاه ترمی آر اف است. این دستگاه، دستگاهی است که به عنوان بهترین دستگاه برای جوانسازی پوست و از بین بردن چین و چروک شناخته می شود. در این کلینیک پوست و مو دکتر شادی مظلومی می توانید از خدمات این دستگاه استفاده نمایید.

دستگاه ترمی آر اف تولید یک شرکت آمریکایی از سال ۲۰۰۴ است. این دستگاه دارای تاییده سازمان غذا و دارو
آمریکا می باشدو بهترین روش کاهش چین و چروک و سفت کردن پوست و لیفت کردن است. که به این طریق که انرژی به هدف خودش به ناحیه زیرجلدی و ناحیه زیر پوستی میرسد. و کمک میکند تا شلی پوست از بین برود.

دستگاه آمریکایی Thermi RF، جالب است که بدانید اولین دستگاه ترمی آر اف که به ایران وارد شده است در کلینیک تخصصی پوست و مو شادی قرار دارد و شما می توانید برای جوانسازی پوست خود و از بین بردن غبغب و چربی سایر نواحی از این دستگاه بهره ببرید.

در ادامه مقاله همراه ما باشید تا به بررسی این دستگاه، کاربردهای آن بپردازیم و شما را به صورت دقیق تری با بهترین روش از بین بردن غبغب آشنا کنیم.

دستگاه آمریکایی (ترمی آر اف) Thermi RF 

دستگاه امریکایی Thermi RF در واقع دستگاه جوانسازی نیمه تهاجمی است. به صورتی که برای لیفت صورت و لیفت پیشانی، از بین بردن خطوط اخم به صورت دائمی، تعریق زیر بغل و چین و چروک ریز مورد استفاده قرار می گیرد.

مکانیزم این دستگاه آر اف کانولا است به این شکل که پس از تزریق بی حسی به پوست بیمار با یک کانولایی که داخل آن سیم آر اف است وارد پوست بیمار می‌شویم.

دستگاه ترمی آر اف مجهز به دوربین و مانیتوری است که نقطه ورود کانولا به بدن را نشان می دهد. برای مثال اگر به ۶۰ درجه حرارت برای جوانسازی نیاز داشته باشیم به ما آن را می‌دهد و به همین ترتیب با توجه به ناحیه ای که قصد جوانسازی آن را داریم ،حرارت مورد نیاز را برای ما مشخص می کند.

 همچنین این دستگاه دمای طبیعی پوست را نیز به ما نشان می دهد تا پوست دچار آسیب نشود.

در اینجا بخوانید:هزینه تزریق ژل در کرج چقدر است؟

کاربرد های دستگاه ترمی آر اف Thermi RF

کاربرد های این دستگاه عبارتند از:

لیپوساکشن

اگر قصد لیپوساکشن و از بین بردن چربی در قسمت های مختلف بدن را داشته باشیم، حرارت ۷۰ درجه مورد نیاز ایت که باعث ذوب شدن چربی ها می‌شود و پس از آن به راحتی می‌توان چربی را بیرون کشید. (اگر میزان چربی کمتر از ۲۰  سی سی باشد، به خودی خود جدب می‌شود)

از بین بردن خطوط و چین و چروک

از کاربرد های دیگر این دستگاه از بین بردن و فلج کردن عصب هایی  است که باعث خطوط گردن، خطوط پیشانی و خط اخم می‌شوند را شناسایی می‌کند.

این کار با دستگاهی به نام استیمپا صورت می گیرد که اعصاب را شناسایی می‌کند و در همان ناحیه با ایجاد ضایعاتی بر روی آن عصب در عملکرد ان اختلال ایجاد می کند و خط اخم را به صورت دائمی(تا ۵ سال) از بین می برد. همچنین به نوعی باعث می شود گردن حالتی صاف تر بگیرد و باندل های ان از بین بروند.

لیفت بدن

کاربرد دیگر آن لیفت گردن، بازو و هر قسمتی از بدن است. برای مثال افرادی که در گذشت زمان و به علت کاهش وزن خود با استفاده از روش های مختلف (مثل اسلیو معده و بای پس) قصد لیفت کردن بازوان خود را دارند، می توانند از این دستگاه استفاده کنند.

کاربرد-های-دستگاه-ترمی-آر-اف

انواع بخش های دستگاه ترمی آر اف


ترمی تایت (Thermi Tight)

قسمتی از دستگاه ترمی RF است که کانولا دارد و برای سفت شدن پوست صورت و گردن استفاده می‌شود.

ترمی تایت باعث لیفت صورت و از بین رفتن چربی غبغب می شود.به این شکل که در دستگاه درجه حرارت را مشخص می کنیم و دستگاه آرام آرام ما را به درجه ای که مشخص کرده ایم می‌رساند.

ترمی ریز (Thermi raise)

ترمی ریز برای فلج اعصاب ناحیه پیشانی مورد استفاده قرار می گیرد و ماندگاری آن ۵ ساله است. همچنین برای فلج اعصابی مورد استفاده قرار می گیرد که در ناحیه گردن باعث باندل ها و چسبندگی ها (هنگام فشار دادن دندانها به یکدیگر) می‌شوند.

ترمی اسموت (Thermi smooth)

این ویژگی دستگاه به این شکل عمل می‌کند که خیلی آرام از سطح پوست گرما را به داخل هدایت می کند .

بیشتر بخوانید : از پاک کردن تاتو با لیزر در کرج، چه می دانید؟

ترمی تای چطور کار میکند ؟

در ترمی تای مایع بی حسی که حاوی سرم و لیدوکائین و اپینفرین است که در صورت بیمار تزریق میکنیم. در شرایط کاملا بی درد که حدود ۸تا ۳۰سی سی برای صورت و گردن استفاده میشود. بعد در این دستگاه کانولا وجود دارد. داخل کانولا عایقی وجود دارد که نوک آن هادی حرارت میباشد. داخل آن سیم آر اف قرار میگیرد که وارد پوست میشود برحسب مکانی که از اون کانولا قرار گرفته یعنی زیر پوست بلافاصله قرار گرفته یا در بافت های کاملا زیر جلدی قرار گرفته است. ما حرارت های مختلفی را میتوانیم به بیمار منتقل کنیم این حرارت را روی دستگاه ست میکنیم و به این حرارت میرسیم .

دوربینی به نام فلیر وجود دارد که این دوربین همزمان حرارت پوست را به ما میدهد که حرارت پوست از ۴۲ درجه بالاتر نرود و هریک و هریک کانولا را وارد پوست میکنیم به آن نقطه میرسانیم  .

قبل از اینکه بخواهیم ترمی تای را انجام دهیم با دستگاهی به نام استیم پاد یک سری از شاخه های عصب هفتم که دور چانه ی ماسطحی میشوند شناسایی میکنیم و آنهارا علامت گذاری میکنیم که یک موقع نزدیک آنها نشویم .

هرکدام را ۱۵ الی ۲۰ دقیقه انجام میدهیم . دمایی که استفاده میکنیم بین ۵۵ تا ۶۵ درجه سانتی گراد میباشد.

برای آب کردن چربی و لیپوساکشن در حرارت ۷۰ درجه باعث جذب چربی میشود در ناحیه ی غبغب از ۳ جهت و گردن از ۴ جهت وارد میشویم .درجه حرارت و میزان انرژی توسط پزشک قابل تنظیم است که در هر لایه چه مقدار حرارت منتقل شود .

دستگاه-ترمی-تای

دمای مد نظر در دستگاه ترمی آر اف


دستگاه ترمی آر اف دارای مانیتوری است که حرارت سطح پوست بیمار را به ما نشان می دهد. در ترمی اسموت این گرما را باید به ۴۶ تا ۴۸ درجه برسانیم، ضمن اینکه به این موضوع توجه کنیم دمای پوست از ۴۰ درجه بالاتر نرود.

در ترمی تایت این دما به ۷۰ درجه می رسد. به علت ذوب چربی که در ناحیه غبغب صورت می گیرد که باید دما را به ۷۵ درجه برسانیم. برای از بین بردن خطوط پیشانی دما را به ۸۵ درجه هم می رسانیم، اما برای سطح پوست دما را در درجه مناسب نگه می‌داریم تا پوست آسیب نبیند.

ترمی آر اف؛ بهترین دستگاه آر اف جوانساز

اگر آر اف واقعی مدنظرتان است باید با ترمی آر اف کار کنید تا پوست آسیب نبیند، زیرا در دستگاه های دیگر حرارت عمق پوست به ما نمایش داده نمی شود.

اما با استفاده از این دستگاه حتی در روش ترمی اسموت می‌توانیم حرارت خوبی را به داخل پوست (دور چشم و دور دهان) هدایت کنیم، ضمن اینکه پوست بیمار دچار آسیب نشود.

آر اف هایی که به صورت معمولی انجام می شوند، حرارت هایی را به داخل پوست هدایت می کنند؛ اما با درجه ای که دارند باعث کلاژن سازی نمی شوند. حداقل دمایی که لازم است تا کلاژن سازی صورت بگیرد ۴۸ درجه است.

از مزایای این دستگاه می‌توان به این اشاره کرد که در استفاده از این دستگاه ما از همه چیز آگاهی داریم. بدین شکل که هم حرارت داخلی بدن را می دانیم و هم حرارت موضعی.

در آر اف های معمولی این حرارت به صورت نامشخص فرستاده می‌شود. حتی در دستگاه هایفو ما از اینکه چند درجه حرارت را به پوست ارسال می‌کنیم و آیا حرارت به منطقه مورد نظر می رسد یا خیر اگاهی نداریم.

هزینه دستگاه ترمی آر اف

در رابطه با هزینه دستگاه ترمی آر اف باید بگوییم که نمی توان در بستر اینترنت مبلغ خاصی را برای آن مشخص کرد. شما می توانید با مراجعه به بهترین کلینیک پوست و مو در کرج و معاینه اولیه، از شرایط پوستی خود آگاهی پیدا کنید و نسبت به نوع درمانی که انجام می دهید، هزینه برا شما مشخص شود.

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی