تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

فیشیال تخصصی پوست صورت

آنچه می خوانید...

داشتن پوستی زیبا، سالم، جوان و شاداب با انجام روش‌های ساده‌ای امکان پذیر می‌باشد. یکی از روش‌های تخصصی که امروز در مطب پزشکان پوست و مو و در برخی سالن‌های آرایش ارائه می‌شود فیشال تخصصی پوست می‌باشد. فیشال تخصصی پوست احتیاج به ابزار حرفه‌ای و محصولاتی دارد که در منزل نمی‌توانید آنها را تهیه نمائید بنابراین بهتر است جهت انجام آن یک مرکز معتبر را انتخاب نمائید. در ادامه به بررسی این روش می‌پردازیم.

هدف از فیشیال تخصصی پوست صورت

اهدافی که در فیشال تخصصی پوست صورت دنبال می‌شود:

 • شفاف سازی پوست
 • آبرسانی به پوست
 • درمان انواع جوش‌های پوست صورت
 • ارائه خدمات و روش‌هایی جهت کاهش علائم پیری و جوانسازی پوست صورت

۰۰:۲۵
truncate dir-rtl

فیشیال صورت

مراحل فیشیال تخصصی پوست صورت

فیشیال در چند مرحله صورت می گیرد. در ادامه مراحل را کامل توضیح داده ایم:

پاکسازی

در این مرحله ابتدا توسط صابون و یا لوسیون‌های مخصوص، هرگونه آرایش و یا آلودگی‌های سطحی از روی پوست شما برداشته می‌شود.

بخار دادن

این مرحله با دستگاه‌های بخار و حوله‌ی گرم انجام می‌شود. با تعریق پوست هرگونه ناخالصی و یا جوش در پوست صورت تضعیف می‌شود تا در مراحل بعدی به طور کامل از پوست خارج شوند.

همچنین بخار گرم روی عضلات صورت احساس خوبی را ایجاد می‌نماید و می‌تواند در آرامش و تمدد اعصاب نیز نقش داشته باشد.

مراحل فیشیال تخصصی پوست صورت

لایه برداری

یکی از مراحل مهم در فیشال صورت می‌باشد. در این مرحله سلول‌های مرده پوست و سایر آلاینده‌های که منجر به ایجاد لایه‌ای کدر روی پوست صورت می‌شود از پوست برداشته می‌شود.

استخراج

برای افرادی که دارای جوش‌های سرسیاه و یا جوش‌های سرسفید در پوست صورت می‌باشند مرحله‌ی استخراج می‌تواند مفید باشد. در این مرحله تمام جوش‌های زیر پوستی و اکنه‌های سرسیاه که در روی بینی، اطراف بینی، چانه و پیشانی مشاهده می‌شود با کمک ابزار تخصصی خارج می‌شود. با توجه به اینکه پوست صورت در مراحل قبل جهت این مرحله آماده شده است معمولا درد شدیدی را حس نخواهید کرد و میزان درد این مرحله قابل تحمل می‌باشد.

ماساژ

ماساژ صورت جهت بهبود و تحریک گردش خون صورت مهم می‌باشد. ماسا‌ژ در تخلیه سموم انباشته شده در پوست نیز نقش دارد. ماساژ ممکن است به صورت دستی و یا ابزارهای تخصصی انجام شود.

ماسک

با توجه به نوع پوست، سن و مشکلات پوستی ممکن است ماسک‌های مختلفی برای شما انتخاب شود. انواع ماسک‌هایی که در این مرحله ممکن است انتخاب شود عبارتند از:

 • ماسک آبرسان
 • لایه برداری عمیق
 • شفاف سازی پوست و …

درمان

در اخرین مرحله با استفاده از مجموعه‌ای از سرم‌ها، لوسیون‌ها و یا روغن‌ها پوست تحت درمان قرار می‌گیرد .

فاصله زمانی مناسب بین دوره‌های فیشال تخصص پوست صورت

به طور کلی گردش سلولی پوست هر ۲۸ روز یک بار اتفاق می‌افتد بنابراین متخصصان توصیه می‌نمایند که حداقل هر ۳ الی ۴ هفته جهت انجام فیشال تخصصی پوست صورت به مراکز معتبر مراجعه نمائید.

داشتن یک برنامه‌ی منظم برای فیشال تخصصی پوست صورت در بلند مدت نتایج چشمگیری برای شما خواهد داشت.

مراقبت‌های پس از فیشال تخصصی پوست

فیشال تخصصی پوست می‌تواند برای صورت مانند معجزه‌ی زیبایی و شادابی باشد اما در صورتی که دستورالعمل‌های پس از فیشال را به خوبی رعایت نکنید ممکن است تمام هزینه و زمانی را که جهت فیشال در نظر گرفته‌اید بیهوده باشد.

نتایج اولیه فیشال در همان روزهای اول روی پوست پدیدار می‌شود اما جهت حفظ نتایج توصیه می‌شود اقدامات زیر را انجام دهید:

 • هیدراته نگه داشتن پوست: در مراقبت و نگهداری پوست، آبرسانی نکته‌ی کلیدی می‌باشد. آبرسانی موجب می‌شود تا سموم بدن از بین برود و پوستی درخشان و شاداب ایجاد شود. به جز استفاده از لوسیون‌ها و پمادهای آبرسان باید روزانه حداقل ۲ لیتر آب بنوشید.
 • استفاده از مرطوب کننده: یکی از مراحل فیشال، لایه برداری می‌باشد بنابراین این نکته را به یاد داشته باشید که یک لایه از سلول‌های مرده از سطح پوست شما برداشته شده است، همراه این لایه، چربی‌های طبیعی که وظیفه‌ی محافظت از پوست را به عهده دارند نیز از بین رفته است، بنابراین به جز استفاده از محصولات آبرسان و نوشیدن آب به میزان کافی باید از کرم‌های مرطوب کننده نیز استفاده نمائید تا رطوبت پوست از بین نرود.
 • پس از فیشال تا چند روز از به کار بردن تونرها، پاک کننده‌های عمقی، محصولات مراقبت از پوست قوی و هرگونه وسایل آرایشی و بهداشتی که می‌تواند منجر به تحریک پوست شود خودداری نمائید.
 • روبالشی خود را تعویض نمائید و جهت پاک کردن صورت از حوله‌های تمییز استفاده نمائید.
 • تا ۲۴ ساعت از آرایش کردن پرهیز نمائید.
 • به مدت ۱ الی ۲ روز از تمرینات ورزشی شدید که می‌تواند موجب تعریق و تحریک پوست شود خودداری نمائید.

به طور کلی به یاد داشته باشید فیشال‌های تخصصی که برای پوست شما انجام می‌شود با توجه به مراحل و موادی که استفاده شده است ممکن است احتیاج به دستورالعمل‌های مراقبتی بیشتری داشته باشد به همین منظور لازم است پیش از ترک کلینیک، دستورالعمل‌های کامل مراقبتی پس از فیشال را تهیه نمائید.

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی