تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

لیزر کیوسوئیچ در کرج

آنچه می خوانید...

لیزر کیوسوئیچ در کرج روشی است که برای از بین بردن و کمرنگ کردن لک های صورت در اثر افزایش سن استفاده می شود این لیزر یکی از موثرترین روش ها برای درمان لک صورت محسوب می شود.با استفاده از این لیزر می‌توان مشکلات و آسیب‌های پوستی زیادی را برطرف کرد. اگر شما از جمله کسانی هستید که برای رفع لک‌های پوستی، تتو، لک‌های مربوط به ماه‌گرفتگی یا خورشیدگرفتگی، کک‌ومک، خال و… به کلینیک زیبایی شادی مراجعه کرده‌اید و لیزر کیوسوئیچ به شما پیشنهاد شده، این مطلب را بخوانید.

لیزر-کیوسوئیچ-چیست-؟

لیزر کیوسوئیچ چیست ؟

کیو-سوئیچ به نوعی پالس ایجاد شده توسط لیزر اشاره می گویند. لیزرهای کیو-سوئیچ پالس های پرتو لیزری را ایجاد می کنند که تنها یک میلیاردم ثانیه (نانوثانیه) طول می کشد و بعد از مکث می تواند دوباره تابیده شود.  از آنجایی که انرژی لیزر در زمان کوتاهی ساطع می شود، انرژی در پالس های بسیار قوی با طول موج ۵۳۲ و ۱۰۶۴ نانومتر متمرکز می شود.

کوتاه بودن پالس چیزی است که به این لیزرها اجازه می دهد تا ملانوسیتوز پوستی یا خال های مادرزادی، خالکوبی های آبی-سیاه، و لک های کبدی یا کک و مک، یا کشتن قارچ را بدون عوارض جانبی ناخواسته پاک کنند.

این روش درمانی در افرادی که پوست روشن‌تری دارند تاثیر بهتری خواهد گذاشت. به همین دلیل متخصصان پوست و مو به افرادی که پوست خیلی تیره‌ای دارند، استفاده از روش دیگری را توصیه می‌کنند.

لیزر کیوسوئیچ چگونه عمل می کند ؟

لیزر کیوسوئیچ تنها با یک جلسه می تواند ملاسما و لک التهابی صورت را کاهش داده و یا به طور کامل از بین برود. این لیزر با طول موج خاص بر روی پوست فرد تابانده می شود و توسط رنگدانه های پوست جذب می شود.
لیزرهای Q-Switched در حذف و پاک کردن تاتو و ضایعات رنگی روشی را به وجود آورده که بتوان به صورت بی خطر با نتایج نسبی بهتر تاتو را از بین برد.

مراقبت های قبل از لیزر کیوسوئیچ

قبل از اینکه این درمان را شروع کنیم باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنیم.شما می توانید بعد از لیزر کیوسوئیچ به راحتی سر کارتان بروید و زندگی عادی خود را شروع کنید.

در هنگام درمان ممکن مناطق تحت درمان دچار تورم خفیف و کبودی خفیفی شوند و نهایتا در حدود یک هفته رنگدانه های پوست به تدریج از بین خواهند رفت.برای از بین بردن لکه های کوچک رنگدانه ای چند ثانیه زمان کافیست و برای درمان کل لکه های صورت به حدود ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارید.

برای برداشتن یک لکه ی کوچک نیاز به ۳ جلسه ی درمانی و لکه های بیشتر به ۵ تا ۶ جلسه درمان نیاز خواهد داشت

آیا لیزر کیوسوئیچ درد دارد؟

در هنگام انجام لیزر کیو سوئیچ فرد تنها احساس کمی سوزش در ناحیه‌ی درمان می‌کند که البته نیاز به استفاده از داروهای بی‌حسی نیست. اما اگر جزو آن دسته افرادی هستید که دارای پوست حساس می‌باشند ۳۰ دقیقه قبل از لیزر کرم بی‌حس‌کننده استفاده کنید.

آیا استفاده از لیزر کیوسوئیچ عوارض و خطراتی دارد؟

در برخی افراد ممکن است بعد از لیزر کیوسوئیچ در کرج دچار لک‌های قهوه‌ای و قرمزشوند که امری طبیعی پس از درمان محسوب می شود. که این علائم پس از مدتی با پوسته‌پوسته شدن به‌خودی‌خود از بین خواهد رفت در برخی مواقع که بسیار هم نادر است امکان زخم و عفونت نیز وجود دارد که باید به پزشک معالج مراجعه کنید.

حتما پس از درمان به توصیه‌های پزشک توجه کنید و در برابر نور خورشید قرار نگیرید.در صورتی که جزو آن دسته افراد هستید که پوستشان پس از زخم دچار گوشت اضافی می شود از این دستگاه استفاده نکنید.

لیزرکیوسویچ در کرج و پاک کردن تاتو

یکی از بهترین روشها برای رفع تاتو و خالکوبی لیزرکیوسوییچ است ، زیرا در این نوع لیزر ازطریق تکه تکه کردن قطعات رنگ پوست، به رفع رنگ خالکوبی کمک می کنند.البته بهتر است به این نکته توجه داشته باشید که پاک شدن خالکوبی به وسیله لیزرکیوسویچ نیاز به چند جلسه درمان است بنابراین شما باید صبور باشید و به پزشک خود اطمینان کنید.

پاک-کردن-خالکوبی-با-کیوسوئیچ

لیزر کیوسوییچ و درمان لک و کک و مک

این روش درمان برای افرادی مناسب است که که دارای لکه های بزرگ و کوچک و پراکنده هستند .همچنین از این روش برای افرادی که بر روی قفسه ی سینه خوددچار لکه ی های قهوه ای هستند نیز استفاده می شود.

نتایج حاصل از لیزر کیوسوئیچ

نتایج حاصل ازاین روش زیبایی بالا است و بروز عوارض احتمالی آن برا فرد بسیار کم است. البته ان نکته را بدانید که در حال حاضر نمی توان ادعا کرد که با استفاده از یک لیزری خاص می توان صد درصد در یک یا دو جلسه خالکوبی ها را از بین برد. زیرا رنگ های متعددی در خالکوبی هامورد استفاده قرار می گیرد و رنگ دانه ها نیز در عمق های متفاوتی از پوست قرار دارند برای تخریب این رنگ دانه ها به جلسات متعدد لیزر و لیزرهای متعدد با طول موج های متفاوت نیاز است.

مراقبت‌های پس از لیزر کیوسوئیچ

 • بعد از لیزر قسمتی از پوست که عمل لیزر روی آن انجام م شود را با آب ولرم و صابون شستشو کنید و سپس پوستتان را با ملایمت خشک‌کنید.
 • از کرم مرطوب‌کننده‌ی پوست بعد ازلیزر کیوسوئیچ استفاده کنید.
 • کرم‌های بعد لیزر را که توسط دکتر تجویز می‌شود استفاده کنید.
 • به مدت ۱ هفته در برابر اشعه‌ی نور خورشید نباید قرار بگیرید.
 • به مدت ۲ هفته از کرم‌های ترمیم‌کننده حتما استفاده کنید.
 • به مدت ۳ روز پماد چشمی بتامتازون را بر روی محل لیزر شده قرار دهید.
 • هر ۲ ساعت یک‌بار کرم ضد آفتاب خود را تمدید کنید.

کاربرد لیزر کیوسوئیچ

یکی از کاردبردهای این نوع لیزر کاهش لکه های قهوه ای بر روی پوست صورت است.

 • رفع و درمان ملاسما از مهمترین مزایای این لیزر است.
 • کاهش و از بین بردن کک و مک در صورت نیزبا این روش امکان پذیراست.
 • کاهش لکه های جای جوش
 • پاک کردن تاتو
 • از بین بردن قارچ های ناخن
 • رفع و درمان خال های مادرزادی

تعداد جلسات استفاده از دستگاه کیوسوئیچ چند نوبت است؟

در جلسه ی اولی که از دستگاه کیوسویچ استفاده می کنید ۷۵%الی ۸۵% جای خالکوبی و یا تاتواز بین خواهد رفت پس از پایان جلسه ی دوم و سوم جواب ۱۰۰%را از این دستگاه مشاهده می کنید پس تعداد جلسات استفاده از دستگاه را تکمیل کنید.

کلام آخر

لیزر کیوسوئیچ در کرج با بهره گیری از تکنیک پیش رفته  Q- Switched بهترین درمان برای انواع لک ها و از بین بردن لکه های قهوه ای ناخواسته، لک های ناشی از پرتو خورشید یا جهت از بین بردن خال کوبی از پوست شما می باشد. این لیزر برای درمان و پاک کردن انواع تاتوهای رنگی، خالهای مادرزادی و کک مک مناسب است که در این مقاله به طور کامل در رابطه با این نوع لیزر صحبت کرده ایم.

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی