تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

ماندگاری تزریق چربی به صورت

آنچه می خوانید...

امروزه یکی از بهترین روش‌ها برای جوانسازی و اصلاح فرم صورت و بدن استفاده از چربی‌های بدن می‌باشد. تزریق چربی به صورت حجم از دست رفته را باز می‌گرداند و ظاهر افراد را شاداب‌تر و جوان‌تر از قبل می‌کند. عمل زیبایی تزریق چربی از برداشتن چربی از ناحیه اهدا کننده شروع خواهد شد و چربی‌های برداشته شده بعد از تصفیه شدن به نواحی مورد نظر متقاضی تزریق می‌شوند. امروزه افرادی که به دنبال این روش هستند یکی از اصلی‌ترین سؤالاتی که ذهن آن‌ها را درگیر کرده است ماندگاری تزریق چربی به صورت است.

به این نکته توجه داشته باشید ماندگاری که این روش دارد به عوامل بسیار متعددی بستگی خواهد داشت که یکی از پارامترهای تأثیرگذار انتخاب متخصص پوست و مو مناسب برای این امر است. در ادامه شما را با ماندگاری تزریق چربی به صورت و عوامل مؤثر بر روی ماندگاری تزریق چربی صحبت خواهیم کرد.

تزریق چربی به صورت

چربی به عنوان یکی از انواع پرکننده‌ها و یا فیلر شناخته می‌شود؛ در فرایند تزریق چربی بر خلاف تزریق ژل از بدن خود فرد چربی برداشته می‌شود و در جایی که متقاضی درخواست کرده باشد بعد از مراحل آماده سازی تزریق خواهد شد. نتیجه‌ای که این عمل زیبایی دارد همانند دیگر فیلرها، پرکننده‌ها باعث فرم دهی و حجم دهی اعضای صورت خواهد شد. یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌هایی که تزریق چربی در کرج برخلاف دیگر فیلرها دارد می‌توان به نبود عوارضی مانند آلرژی اشاره کرد، زیرا این ماده از خود بدن برداشته می‌شود و ماده‌ای خارجی بر روی صورت تزریق نمی‌شود. این ویژگی باعث شده است این روش در بین خانم‌ها و آقایان محبوب و پرطرف‌دار باشد. اگر چه پروسه‌ای تزریق چربی به همراه دارد بسیار مشکل‌تر از تزریق ژل خواهد بود؛ اما مزیت‌های بی شماری که این  عمل زیبایی دارد باعث شده است که متقاضیان بسیاری داشته باشد. در این بین یکی از اصلی‌ترین مسائلی که وجود دارد ماندگاری تزریق چربی به صورت می‌باشد که در ادامه به آن پرداخته‌ایم.

دوام-تزریق-چربی-به-صورت

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

برای آن که بتوانیم به صورت دقیق به شما اعلام کنیم که ماندگاری تزریق چربی به صورت چقدر می‌باشد به سراغ مجله‌های پزشکی مختلفی رفته‌ایم. به گفته مجله UNIQUE AESTHETIC CENTER تزریق چربی و ماندگاری آن ممکن است در افراد متفاوت باشد. این در حالی است که در صورتی که شما این عمل جراحی صورت را با یک پزشک متخصص پوست و مو خبره و ماهر انجام دهید نتایج آن می‌تواند به صورت دائمی باشد. زیرا سلول‌های پیوندی در این روش هم جنس سلول‌های بدن افراد می‌باشد. در نتیجه بدن به هیچ عنوان تلاشی برای از بردن این چربی‌های تزریق شده انجام نخواهد داد.

به این نکته توجه داشته باشید تمامی سلول‌های چربی که تزریق می‌شوند تا آخر عمر زنده نخواهند بود! با گذشت زمان از تزریق چربی به صورت تقریباً ۳۰ درصد از چربی‌های تزریق شده جذب بدن خواهند شد و ۷۰ درصد باقی به مانده نیز در ناحیه باقی می‌مانند و از بین نمی‌روند. جذب ۳۰ درصد چربی اغلب موارد در همان هفته‌های اول تزریق چربی انجام می‌شوند دقیقاً زمانی که چربی‌ها هنوز در صورت ته نشین نشده‌اند. در نتیجه به جرئت می‌توان گفت ماندگاری تزریق چربی به صورت دائمی خواهد بود.

عوامل مؤثر بر ماندگاری تزریق چربی به صورت

همان طور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم ماندگاری چربی‌های تزریق شده در افراد با یکدیگر متفاوت خواهد بود؛ اما نتیجه تزریق حداقل تا چند سال دوام خواهند داشت. برخی از اصلی‌ترین عواملی که بر روی ماندگاری تزریق چربی به صورت تأثیر می‌گذارد عبارت‌اند از:

  • تکنیک مورد استفاده

امروزه تکنیک‌ها و روش‌های بسیار متعددی برای استخراج چربی از ناحیه اهدا کننده توسط پزشکان به متقاضیان پیشنهاد می‌شود. برخی از این روش‌ها می‌توان به ساکشن با وکیوم، سرنگ و جراحی اشاره کرد. با توجه به تحقیقاتی که تا به امروز انجام شده است بهینه‌ترین محل برای استخراج چربی، لایه عمیق چربی زیر جلدی می‌باشد. این ناحیه دارای بالاترین غلظت سلول‌های چربی بالغ است و با برداشتن چربی از این ناحیه کمترین حد گلبول‌های قرمز و زائده‌های پوستی برداشته می‌شود.  ناحیه‌های اهدا کننده با توجه به پیشنهاد پزشک می‌تواند شکم، باسن و بخش پسین ران باشد.

  • بدن شما چقدر با چربی تزریق شده سازگاری دارد؟

چربی که به صورت شما تزریق می‌شود باید یک منبع خون جدیدی را برای خود فراهم کند و تغذیه مورد نیاز خود را برای بقا به دست آورد. هنگامی که این اتفاق رخ دهد و چربی منبع تغذیه خود را پیدا کند می‌توان به جرئت گفت که نتیجه دائمی خواهد بود. البته به این نکته توجه داشته باشید درصدی از چربی همیشه وجود دارد که تغذیه نمی‌شود، همین امر نیز باعث شده است که مراحل بازبینی صورت گیرد. عوامل مختلفی مانند سیگار کشیدن می‌تواند به صورت مستقیم بر این روند تأثیر بگذارند؛ در صورتی که چربی در منطقه‌ای تزریق شود که خون فراوانی وجود داشته باشد بهتر زنده خواهد ماند. به عنوان مثال ماندگاری تزریق چربی به صورت بسیار بیشتر از دیگر ناحیه‌ها خواهد بود؛ زیرا صورت دارای عروق خونی فراوانی می‌باشد و چربی یک منبع جدید دریافت کننده خواهد داشت.

  • تغذیه

تغذیه، سلامت کلی بیمار و فشار اکسیژن باید قبل از تزریق چربی به حداکثر میزان خود برسد. زیرا این امر تضمین خواهد کرد که بافت‌های چربی بعد از تزریق به صورت اکسیژن و تغذیه کافی را دریافت می‌کنند.

روی، ویتامین C، ویتامین E و ویتامین B12 ریزمغذی‌هایی هستند که در بهبود زخم بسیار مؤثر خواهند بود و امکان زنده ماندن چربی را بعد از جراحی بیش از پیش می‌کنند.

  • مهارت جراح شما

از دیگر عواملی که بر روی ماندگاری تزریق چربی به صورت تأثیر می‌گذارد می‌توان به نحوه استخراج، تصفیه چربی، نحوه و مکان تزریق آن اشاره کرد. هر چه متخصص پوست و مو شما ماهرتر و حرفه‌ای‌تر باشد و درک بهتری از تکنیک هی موجود برای تزریق چربی به صورت داشته باشد نتایجی که متقاضی به دست خواهد آور طولانی‌تر خواهد بود.

تأثیر سن بر ماندگاری تزریق چربی به صورت

همان طور که در ابتدای مقاله توضیح داده‌ایم این روش به عنوان یک روش پر کننده و جوانسازی پوست صورت توسط بسیاری از متقاضیان انجام می‌شود. چربی می‌تواند چین و چروک را بهبود ببخشد؛ اما بهتر است بدانید که تزریق چربی زمان را متوقف نخواهد کرد! با بالا رفتن و فرایند پیری تزریق تأثیر چربی نیز کمتر خواهد شد. در ادامه چند نکته برای داشتن نتیجه بهتر در ماندگاری تزریق چربی به صورت را برای شما ارائه داده‌ایم:

  • بهت است تا چند روز بعد از تزریق چربی، ناحیه تزریق شده را حرکت و یا ماساژ ندهید
  • به هیچ عنوان سیگار نکشید
  • به پشت بخوابید و به هیچ عنوان صورت خود را به بالش فشار ندهید
  • سعی کنید وزن خود را ثابت نگه دارید، با کاهش وزن میزان چربی صورت نیز کاهش پیدا می‌کند.
  • تا هنگامی که پزشک به شما توصیه نکرده است فعالیت‌های شدید نکنید.

کلام آخر

تزریق چربی یک عمل پیچیده است که به دستگاه‌های پیشرفته، مهارت متخصص و تجربه کافی وی نیاز دارد. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید، مراجعه به بهترین کلینیک پوست و مو در کرج با پزشکانی ماهر است. کلینیک‌ تخصصی پوست و مو شادی به‌ طور متمرکز روی تزریق چربی، جوانسازی پوست و تزریق فیلر فعالیت می‌کند و از امکانات مجهزی برخوردار می باشد.

دکتر شادی مظلومی متخصص پوست و مو تجربه ای ۱۴ ساله در زمینه تزریق چربی به پوست دارد و از مدرسان و ابداع کنندگان این روش در کشور می باشد. بنابراین شما می توانید با خیال راحت این کار را در کلینیک شادی انجام دهید.

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی