تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

تزریق چربی به روش نانوفت

آنچه می خوانید...

پوست و خصوصا پوست صورت از گسترده‌ترین اندام‌ها است که نه تنها در محافظت از لایه‌های عمیق‌تر بدن، بلکه در زیبایی نیز تاثیر به سزایی دارد. افزایش سن، عوامل ژنتیکی و وراثتی، تغذیه، سبک زندگی، فعالیت بدنی کم، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و بسیاری پارامترهای دیگر باعث کاهش کیفیت پوست می‌شوند. در بیشتر موارد این کاهش کیفیت به صورت گودی زیر چشم‌ها، افتادگی پوست، بروز جوش و اکنه، پیری و چین و چروک، بافت زخم با اسکار، آفتاب سوختگی یا تغییر رنگ نواحی خاصی از پوست نمایان می‌شود و نیازمند ترمیم اساسی است. امروزه نانوفت یکی از تاثیرگذارترین شیوه‌های پیوند و انتقال چربی در ابعاد نانو است که با ترکیبی از سلول‌های چربی و بنیادی می‌تواند نقش یک جوانساز را به بهترین نحو ممکن ایفا کند.

بسیاری افراد وقتی نام نانوفت را می‌شنوند، تصور می‌کنند این روش همان تزریق چربی در کرج است. در حالی که این دو روش تفاوت‌های بزرگی با هم دارند و نانوفت روشی فوق العاده پیشرفته‌تر و پیچیده‌تر از تزریق چربی است.

تزریق چربی کلینیک شادی

نانوفت چیست ؟

در انواع روش‌های جوانسازی پوست با فیلرها (تزریق ژل یا چربی)، عموما کارکرد اصلی روش بر حجم دهی و فرم دادن صورت توجه دارد و ذرات چربی خاصیت حجم دهندگی خود را نمایان می‌سازند.

در صورتی که نانوفت Nanofat  با برداشت چربی‌ها و اعمال تغییرات گسترده‌ای بر آن‌ها، خاصیت سلول‌های بنیادی را برای بافت پوست به ارمغان می‌آورد و باعث جوانسازی شگفت انگیز پوست در تمام سنین می‌شود. امروز که روش‌های پزشکی زیبایی صورت بیش از هر زمان مورد توجه نه تنها کهنسالان، بلکه جوانان، اعم از زنان و مردان قرار گرفته‌اند، کسب اطلاع از روش‌های نوین جوانسازی می‌تواند به اخذ بهترین نتایج زیبایی کمک شایانی کند.

اگر قصد انجام عمل‌های زیبایی و جوانسازی پوست، زاویه دهی و حجم دهی به نواحی خاصی از صورت را دارید، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مقاله به بررسی روش نوین نانوفت از دیدگاه دکتر شادی مظلومی توجه کنید.

چرا برای تزریق چربی کلینیک شادی را انتخاب کنیم ️?

شیوه تزریق چربی به روش نانوفت

شیوه تزریق و کاربردهای نانوفت، برگرفته از خواص محتویات چربی‌های مورد استفاده در این روش است. چربی‌هایی که در نانوفت برای پیوند و تزریق قرار می‌گیرند، خواص سلول‌های بنیادی را دارند. این سلول‌ها قابل تقسیم و تمایز هستند و در ترمیم بافت‌ها تاثیر اساسی دارند.

برای تزریق چربی در ابعاد نانومتری و غلیظ ابتدا پزشک نواحی مناسبی که دارای چربی مازاد و کافی باشد را از بین شکم، پهلو، باسن، ران و.. انتخاب می‌کند. برای شروع عمل با بی حسی موضعی، چربی‌های لازم از نواحی مورد انتخاب برداشت می‌شوند و به مراحل فرآوری و اعمال تغییرات راه پیدا می‌کنند‌.

چربی لازم برای تزریق در مراحل گسترده و پیچیده‌ای در سانتریفیوژ و دیگر تجهیزات متحمل تغییرات زیادی می‌شود و در نهایت به شکل چربی نرم و ابریشمی با غلظت زیاد سلول‌های بنیادی در می‌آید.

پیوند نانو چربی‌ها به همین ذرات پایدار و فیلتر شده چربی اشاره دارد که در قالب امولسیون (محلول ناهمگن مایع در مایع) قرار است به نواحی خاصی از بدن فرد وارد شوند. در طی فیلتراسیون و پردازش ذرات چربی بسیاری سلول‌ها از طریق آپوپتوز یا دیگر عوامل از بین رفته و در نهایت بیش از حجم دهی، در جوانسازی نقش دارند.

پس از اینکه چربی‌های فرآوری شده برای تزریق آماده شدند، به وسیله سوزن‌های بسیار باریک و ظریفی به نواحی مورد نظر تزریق می‌شوند. این نواحی می‌توانند دچار تغییر رنگ، آفتاب سوختگی، لک، جای زخم و اسکار، چین و چروک، افتادگی و… باشند.

تزریق-چربی-به-روش-نانوفت-در-کرج

کاندیدای مناسب نانوفت

خوشبختانه نانوفت روشی کم تهاجمی است و عوارض هولناکی ندارد. از این رو برای جوانسازی و بهبود پوست اغلب افراد می‌تواند مناسب و کاربردی باشد. این روش فاقد هرگونه محدودیت سنی و جنسیتی است و تمام افرادی که از سلامت عمومی و همچنین چربی کافی برخوردار باشند، می‌توانند از آن بهره ببرند.

البته تزریق چربی به روش نانوفت بر حسب شرایط، برای برخی افراد توصیه نمی‌شود. از جمله افراد سیگاری، بسیار لاغر یا عضلانی (که چربی کافی ندارند)، افراد دچار بی‌اشتهایی عصبی (انورکسیا) کاندیدای مناسبی برای نانوفت نیستند. شایان ذکر است که کاندیدای مناسب نانوفت می‌توانند از انواع این روش در نواحی مختلف بدن خود از جمله چشم‌ها، صورت و دستان و… استفاده کنند.

کاربردهای تزریق چربی به روش نانوفت

نانوفت چشم قابلیت رفع تیرگی، گودی زیر چشم و چین و چروک‌های اطراف آن را دارد. پیوند نانو چربی صورت عمدتا برای رفع چین و چروک‌ها، نواحی تغییر رنگ یافته، بافت اسکار و سوختگی صورت در نواحی اطراف لب و خط لبخند، پیشانی و شقیقه، گونه و فک، ابروها و خط اخم انجام می‌شود و در زاویه دهی، جوانسازی، فرم دهی، حجم دهی و ترمیم بافت‌ها تاثیرگذار است. همچنین برخی افراد که از فرم نامناسب یا چین و چروک‌های دست خود ناراضی هستند، به نانوفت پشت دست روی می‌آورند.

مزایای جوانسازی پوست به روش نانوفت

مزایای انتقال و تزریق چربی به روش نانو شامل موارد زیر می شود.

 1. در روش نانوفت از چربی‌های برداشت شده از بدن خود فرد برای تزریق به نواحی مورد نظر بدن وی برداشت می‌شود. این مورد واکنش‌های التهابی ایمنی را به حداقل می‌رساند و از بروز عوارض آلرژیک در اثر ورود بافت بیگانه جلوگیری به عمل می‌آورد.
 2. این روش تهاجم بسیار کمی دارد و به صورت سرپایی، با حداقل جراحت و بدون نیاز به بستری انجام می‌شود.
 3. نانوفت نیاز به بیهوشی ندارد و همین بسیاری عوارض و خطرات ناشی از بیهوشی را کاهش می‌دهد.
 4. این روش ماندگاری و دوام بالایی دارد. به طوری که در صورت رعایت نکات مراقبتی می‌تواند تا ۵ سال شکل روز اول خود را حفظ کند.
 5. با انجام پیوند نانو چربی هیچ جای زخم و بخیه‌ای بر پوست بدن باقی نمی‌ماند.
 6. سلول‌های بنیادی به کار گرفته شده در این روش با تحریک کلاژن سازی و ترمیم پوست در نواحی مورد نظر، خاصیت جوانسازی بسیار بالایی از خود نشان می‌دهند.
 7. پس از یکبار تزریق نانوفت و مشاهده نتیجه آن، در صورت نیاز امکان تزریق دوباره در هفته‌های بعد وجود دارد.
 8. در میان روش‌های موجود برای جوانسازی، زاویه و حجم دهی به پوست، این روش یکی از به‌صرفه‌ترین‌ها است. هزینه نانوفت به عواملی چون محل مورد نظر برای تزریق، وسعت آسیب پوستی، تخصص و مهارت پزشک و… بستگی دارد.
 9. خوشبختانه برای این روش عوارض جدی گزارش نشده است. تنها عوارضی چون علائم التهابی بدن در پاسخ به ورود نانو چربی، در پی این عمل متحمل هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به کبودی، درد، تورم یا ادم، سرخی و… اشاره کرد.

عوارض تزریق نانوفت

به طور کلی تزریق چربی به روش نانوفت اگر در بهترین کلینیک پوست و مو در کرج انجام شود، عوارض چندانی را برای شما به دنبال ندارد. از رایج‌ترین عوارض تزریق چربی به صورت به روش نانو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرمزی و التهاب
 • تورم
 • کبودی
 • احساس درد خفیف

هزینه تزریق نانوفت

درمان تغییرات پیری صورت، با تزریق نانوفت برای هر فرد باید یک طرح منحصر به فرد انجام شود که نیازهای خاص هر فرد را برطرف کند. بنابراین، قیمت تزریق چربی به روش نانوفت دقیقاً به نیاز هر فرد و زمان مورد نیاز برای انجام تزریق بستگی دارد و این روش از تزریق چربی به صورت معمولی گران تر است.

کلام آخر

تزربق نانوفت دوره نقاهت بسیار کوتاه مدتی دارد، اگرچه ممکن است در محلی از آن چربی برداشته می شود کمی کبودی و تورم ایجاد شود. به طور کلی شما می توانید ظرف یک هفته به فعالیت های عادی و روزمره خود بازگردید. به شما پیشنهاد می کنیم برای تزریق چربی به صورت به کلینیک شادی و دکتر شادی مظلومی مراجعه نمایید ایشان ۱۴ سال سابقه تزریق چربی به صورت را دارند و از مدرسان و ابداع کنندگان این روش زیبایی در کشور می باشند.

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی