تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو

آنچه می خوانید...

یکی از مهمترین نکات پس از کاشت ابرو، نحوه خوابیدن بعد از کاشت ابرو می باشد. در ادامه مقاله در رابطه با این موضوع توضیحاتی را قرار داده ایم.

افرادی که کاشت انجام می دهند باید بدانند که مراقبت های بعد از کاشت در نتیجه نهایی بسیار موثر است از همین رو باید تمام نکات مراقبتی را از پزشک پرسیده و به درستی رعایت کنند تا یک کاشت ابرو عالی داشته باشند. در صورتی که این نکات رعایت نشود ممکن است عوارضی ایجاد شود و نیاز به ترمیم کاشت ابرو باشد.

آیا نحوه خوابیدن روی نتایج کاشت ابرو اثرگذار است؟

بله، نحوه خوابیدن ممکن است تأثیری در نتایج کاشت ابرو داشته باشد، به خصوص از نظر کاهش تورم پس از عمل و نتایج نهایی کاشت ابرو در ادامه به تفسیر و توضیح دو جنبه از این مسئله می‌پردازیم:

عموما بعد از کاشت ابرو داشتن تورم بسیار طبیعی است. این تورم می تواند نتیجه بیحسی و مراحل کاشت باشد. این تورم موقتی بوده و با رعایت نکات زیر از بین می رود.

 • به پشت بخوابید تا فشار کمتری به ناحیه کاشت وارد شود.
 • از بالش های نرم و تاحدودی ارتفاع دار استفاده کنید
 • از اصطحکاک هر چیزی با ابرو جلوگیری کنید.

توجه داشته باشید که نحوه خوابیدن بعد از کاشت به طور مستقیم بر نتیجه کاشت موثر نیست اما می تواند در نتیجه نهایی موثر باشد. اما اگر در دوره درمان التهابات کنترل نشود، سرعت بهبود را به تاخیر می اندازد و همین موضوع روی نتیجه نهایی موثر است.

پس بهترین کار این است که تمامی دستورالعمل هایی که پزشک به شما توضیه می کند به درستی رعایت کنید تا نتیجه بهتری کسب کنید.

کاشت ابرو

نحوه صحیح خوابیدن پس از کاشت ابرو

تمام شرایط خوابیدن بعد از کاشت باید به گونه ای باشد که فشاری به ابروها وارد نشود.

 1. همانطور که قبلتر گفتیم، فشاری نباید به ابرو وارد شود.
 2. از یک بالش نرم و کمی بلند استفاده کنید تا سر و گردنتان در وضعیت مطلوبی باشد.
 3. تا چند روز باید با زاویه ۴۵ درجه بخوابید
 4. در هنگام خواب هم باید یک بالشی به شکل U  بگذارید تا سر شما ثابت قرار بگیرد.
 5. اگر پزشک توصیه خاصی به شما داشت آن را جدی بگیرید و به درستی رعایت کنید

در نهایت همه نکات مربوط به نحوه خوابیدن به کاشت ابرو را حداقل تا ۴ روز رعایت کنید تا دوره بهبود زودتر و به بهترین نحو بگذرد.

نکات مهم بعد از کاشت ابرو

 • استرس نداشته باشید

استرس می تواند خود عامل ریزش ابرو باشد. افرادی که کاشت انجام می دهند در هفته های دوم سوم با ریزش ابرو مواجه می شوند و همین موضوع می تواند استرس زا باشد. اما جای نگرانی نیست و این اتفاق کاملا طبیعی است.

 • ابروهای خود را مرطوب نگه دارید

بعد اینکه کاشت انجام می دهید در اطراف ابرو های شما پوسته های ریزی ایجاد می شود. طبق توصیه پزشک خود، این ناحیه را مرطوب نگه دارید.

 • استفاده منظم از داروها

تمامی داروهایی که پزشک تجویز کرده را مرتب استفاده کنید.

 • پرهیز از مصرف الکل و دخانیات

روند بهبود زخم شما در زمانی که از الکل و دخانیات استفاده کنید کندتر می شود. پس در این دوره از مصرف هرگونه دخانیات پرهیز کنید.

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی