تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

کاشت مو برای زنان

آنچه می خوانید...

کاشت مو برای زنان یکی از روش‌های ترمیمی برای از بین بردن مشکلات کمبود مو یا ریزش مو در زنان است. خانم‌هایی که به دلایل مختلف از استرس و تغییر هورمون‌ها گرفته تا سرطان و بارداری و … به این مشکل مبتلا شده‌اند، با کمک کاشت موی خانم‌ها می‌توانند موی از دست رفته خود را ترمیم کنند. این راه حل محبوب هم اکنون در نقاط مختلف جهان به کار گرفته می‌شوند. با این حال، شما باید در مورد بهترین کاندید، روش کاشت مو برای خانم‌ها و هزینه‌های آن‌ها اطلاعات کاملی به دست بیاورید. در این صورت درک درستی از نتایج این روش خواهید داشت.

کاشت مو برای زنان امکان پذیر است؟

کاشت مو در خانم‌ها نوعی عمل جراحی است که طی آن ریزش مو از بین رفته و موی از دست رفته جایگزین پیدا می‌کند.  فارغ از این که جنسیت یک فرد چیست، زمانی که این فرد با ریزش مو و تغییرات هورمونی مواجه شود، می‌تواند به کاشتن مو برای خودش بپردازد.

کاشت موی زنان نیز همانند کاشت مو برای مردان انجام می‌شود. این تکنیک مزایای خاص خود را به همراه دارد. شما پس از این که موی خود را کاشتید، لازم است که از مراقبت‌های ویژه برخوردار شوید تا به نتایج خوبی دست پیدا کنید. کاشت مو برای زنان عموما زیر نظر افراد متخصص و ماهر انجام می‌شود.‌ در این صورت شما از نتایج عمل آسوده خاطر خواهید بود و هیچ نگرانی هم نخواهید داشت.

روش کاشت مو برای زنان

شاید در مورد روشی که در آن کاشت مو برای خانم‌ها انجام می‌شود، سوال کنید. لازم به ذکر است که در حال حاضر سه روش ویژه برای کاشت مو در خانم‌ها وجود دارند. پزشک شما در جلسات ابتدایی کاشت مو و جلسات مشاوره تعیین خواهد کرد که کدام روش برای شما مناسب است. در واقع پس از این که شرایط جسمانی شما تحت بررسی قرار می‌گیرد، این روش مشخص خواهد شد. در کل برای این تکنیک باید از روش‌های زیر کمک بگیرید:

پیوند واحد فولیکولی: کاشت مو برای زنان اگر به روش FUT انجام شود، در آن نواری از مویی که در قسمت پشتی سر یک فرد قرار دارد، برداشت شده و به قسمت جلویی سر این فرد می‌رود. این روش یکی از قدیمی‌ترین روش‌هایی است که به واسطه آن نتایج عمل کاشت مو در خانم‌ها بسیار عالی خواهد بود.‌ فولیکول‌های مو در روش FUT به صورت گروهی از بانک مو جدا شده و سپس وارد قسمت آسیب دیده می‌شوند. افرادی که موی خود را زیاد کوتاه نمی‌کنند و دوست دارند که با کاشت مو تراکم مو را افزایش دهند، می‌توانند از تکنیک FUT کمک بگیرند. با توجه به این که تقریبا در ۸۰ درصد موارد این روش کارآمد است، می‌توان گفت که موفقیت آن نیز بسیار زیاد است. از این رو، استفاده از این روش کاشت مو در میان متقاضیان افزایش یافته است.

کاشت-مو-به-روش-FUT-و-FUE

روش FIT برای کاشت مو در خانم‌ها: روش دیگری که کاشت مو برای زنان را به دنبال دارد، روش FIT است. این روش فوق العاده کارآمد پس از تکنیک FUT روی کار آمده است. در این روش فولیکول‌های مو به صورت گروهی جدا سازی نمی‌شوند بلکه پزشک به صورت تک به تک آن‌ها را جدا می‌کند. بانک مویی که در این روش از آن استفاده می‌شود، بانک موی پشت گردن است. پزشک به صورت دانه به دانه مو را از بانک برداشته و به قسمت جلویی سر پیوند می‌زند. این روش به دقت و ظرافت زیادی نیاز دارد. هر گونه اشتباه پزشک ممکن است در موفقیت آمیز بودن یا نبودن این تکنیک اثر بگذارد. لازم به ذکر است که اگر خطوط مو در این روش به درستی انتخاب نشوند، ظاهر چندان خوبی هم به وجود نخواهد آمد. این روش دوره نقاهت چندانی ندارد و بانداژ و پانسمان و … هم نیازمند نیست. با توجه به این که زخم شما در این روش سریعا خوب می‌شود، می‌توانید در دو جلسه کل فرآیند کاشت مو را انجام دهید.

روش SUT: روش SUT از دیگر روش‌های کاشت موی زنان است که در آن فولیکول‌های مو با دستگاه از بانک مو دریافت می‌شوند. این روش بر پایه دو روش قبلی بنا شده و تاثیرات خوبی هم در روند رشد مو در قسمت آسیب دیده دارد. البته کاشت مو در این روش با توجه به حساسیتی که مشهود است، هزینه‌های بیشتری را به بار خواهد آورد. در ضمن، اگر پزشک منتخب شما از مهارت کافی برخوردار نباشد، ممکن است نتواند موی شما را به خوبی جراحی کند.

کاشت-مو-SUT

کاندید مناسب کاشت مو برای خانم‌ها

زمانی که قرار باشد کاشت مو برای زنان انجام شود، ابتدا پزشک بررسی می‌کند که شما کاندید خوبی برای این تکنیک هستید یا نه. همه افرادی که موی خود را از دست داده و از سلامت عمومی برخوردار هستند، می‌توانند کاشت مو را به یکی از روش‌های ذکر شده انجام دهند. بهترین کاندیدا برای کاشت مو خانم‌ها عبارتند از:

  •  افرادی که به دلیل وجود زخم دچار ریزش مو شده‌اند.
  • افرادی که الگوی ریزش موی زنانه دارند.
  • افرادی که به دلیل انجام جراحی پلاستیک دچار ریزش مو شده‌اند.
  • افراد بالای ۱۸ سالی که از سلامت کامل جسمانی برخوردار هستند.
  • افرادی که خط رویش موی آن‌ها از حد معمول بالاتر است.

هزینه کاشت مو برای خانم‌ها

کاشت مو برای زنان هزینه ثابتی ندارد. امروز پزشکان برای تعیین این هزینه‌ها عوامل متعددی را در نظر می‌گیرند که عبارتند از:

۱.میزان تجربه پزشک

۲.میزان سابقه کاری پزشک

۳.نوع روش جراحی و ابزارها و تجهیزات مورد نیاز برای آن

۴.شرایط موی یک فرد

۵.ظرافت جراحی

۶.هزینه کلینیک و بیمارستان

۷.هزینه آزمایشات قبل عمل

۰۶:۴۰
truncate dir-rtl

پاسخ به سوالات مرتبط با پیوند کاشت مو

نتیجه گیری

در این مطلب در مورد کاشت مو برای زنان صحبت شد. زنان نیز همانند آقایان می‌توانند در قسمت‌های آسیب دیده پوست سر خود کاشت انجام دهند. روش‌های مختلفی همچون روش SUT و FUT و FIT برای کاشت مو در خانم‌ها وجود دارند. این روش‌ها هر یک مزایای خاصی را به وجود می‌آورند. بهترین کاندید برای این تکنیک‌ها افراد دارای سلامت جسمانی کامل هستند که به هر دلیلی از ریزش مو رنج می‌برند. این جراحی ممکن است با هزینه‌های متفاوتی با توجه به دستمزد پزشک، روش جراحی و … انجام شود. شما باید یک پزشک ماهر را انتخاب نمایید تا نتایج خوبی را از این روش دریافت کنید.

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی