تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

کاشت مو به روش BHT در کرج

آنچه می خوانید...

کاشت مو به روش BHT در کرج یکی دیگر از روشهای کاشت مو است در این روش کاشت مو انتقال مو از بدن به سر می باشد، در این روش کاشت، مو از نواحی مختلف بدن مانند سینه، کتف ها، پشت، ران ها و غیره برداشته می شود و در قسمت‌های کم پشت سر کاشته می‌شود،

از آنجا که جنس موهای بدن با موهای سر کمی متفاوت است معمولا این روش کاشت به تنهایی و به عنوان گزینه اول کاشت مو پیشنهاد نمی شود.

اشت مو به روش BHT در کرج برای کسانی توصیه می شود که بانک مو کافی در قسمت پشت سر و بالای گردن ندارند و ناچارا پزشک مجبور به انتقال مو از بدن می باشد. BHT در زبان انگلیسی مخفف Body Hair Transplant به معنی انتقال مو از بدن به سر می باشد،

نکاتی که درباره کاشت مو به روش BHT در کرج باید بدانیم

کاشت مو به روش BHT در کرج زمانی نتیجه خوبی برای فرد دارد که فرد خود بانک مو متوسطی داشته باشد یعنی پزشک بخشی از فولیکول های مو در پشت سر را به نواحی طاس انتقال دهد و برای پر کردن فضای مابین این فولیکول ها از موهای بدن فرد استفاده کند به عبارتی ترکیبی از فولیکول های مو در پشت سر با فولیکول های بدن در نواحی طاس و کم پشت کاشته می شود.

البته این نکته را بدانید که افرادی که کاملا طاس بوده یا بانک مو ضعیف و ناچیزی دارند انتقال موهای بدن به قسمت جلو سرچیزجالبی به همراه نخواهد داشت زیرا جنس و حالت گیری موهای بدن با موهای سر متفاوت است.

باید توجه داشته باشید پر بودن موهای بدن معیاری مناسب برای استفاده از این روش نمی باشد، ابتدا باید وضعیت ریشه، جنس و حالت گیری موهای بدن توسط پزشک بررسی گردد و در صورت تایید کاشت مو به روش BHT در کرج مورد استفاده قرار می گیرد.

کاندیدای مناسب کاشت مو به روش BHT در کرج

در صورتی که شما فرد مناسبی برای این نوع کاشت مو باشید باید این پنج شاخص را داشته باشید

-تراکم مو باید بالای ۴۰ گرافت مو بر سانتی متر مربع باشد؛

– شباهت بین بدن و موی سر

-تعداد گرافت ها با ۲ تا ۳ فولیکول مو

-اندازه ناحیه اهدا کننده

-طول موی بدن.

سه عامل موفقیت برای کاشت مو به روش BHT در کرج

استخراج فولیکول های مو
چرخه رشد موهای بدن
سازگاری موهای سر و بدن

محدودیت های کاشت مو به روش BHT در کرج

افرادی که قصد دارند از روش کاشت مو به روش BHT در کرج استفاده کنند ، باید از این واقعیت مطلع باشند که این نوع درمان یک تلاش مرحله آخر بوده و احتمال موفقیت آن قابل پیش بینی نیست.

این بدان معنی است که افرادی که می خواهند کاشت مو به روش BHT در کرج را انتخاب کنند باید موی بدن آنها شرایط کاشت مو به روش BHT در کرج که در بالا ذکر شد را داشته باشند.

هر بیماری که تمایل به انجام کاشت مو به روش BHT را دارد، باید با پزشک خود درباره این موضوع صحبت کند. به طور کلی کاشت مو به روش BHT در کرج باید توسط یک جراح موی کاملا توانا انجام شود، زیرا موفقیت پیوند موی بدن بستگی به تجربه، دانش و توانایی جراح دارد. در این نوع کاشت از موی قفسه سینه به عنوان موی اهدا کننده در این گونه پیوند استفاده می شود.

کاشت مو به روش BHT در کرج برای چه کسانی توصیه می شود

کاشت مو به روش BHT در کرج به کسانی توصیه می شود که بانک مو کافی در قسمت پشت سر و بالای گردن ندارند و ناچارا پزشک مجبور به انتقال مو از بدن می باشد.

همچنین افرادی که بانک مو متوسطی دارد برای این روش کاشت مو بهترین گزینه هستند زیرا در افراد با بانک متوسط پزشک بخشی از فولیکول های مو در پشت سر را به نواحی طاس انتقال می دهد و برای پر کردن فضای مابین این فولیکول ها از موهای بدن فرد استفاده می کند.

به عبارتی ترکیبی از فولیکول های مو در پشت سر با فولیکول های بدن در نواحی طاس و کم پشت کاشته می شود. اما در افرادی که کاملا طاس بوده یا بانک مو ضعیف و ناچیزی دارند صرفا انتقال موهای بدن به سر جلوه جالبی به همراه نخواهد داشت زیرا جنس و حالت گیری موهای بدن با موهای سر متفاوت خواهد بود.

نکاتی که در کاشت مو به روش BHT در کرج باید بدانیم

به این نکته توجه داشته باشید که صرفا پر بودن موهای بدن معیاری مناسب برای استفاده از این روش محسوب نمی شود بنابراین پزشک شما باید در ابتدا وضعیت ریشه، جنس و حالت گیری موهای بدن شما را مورد بررسی قرار دهد و در صورت تایید از این روش کاشت مو استفاده نماید.

بهتر است نام این روش کاشت را روشی مکملی نامید زیرا به تنهایی نتیجه جالبی از آن حاصل نمی شود.

همچنین این نکته را بدانید که اسکار برداشت بر روی پوست باقی می ماند، که یکی از مزایای این روش بوده و مورد توجه برخی بیماران قرار نمیگیرد.

موهای برداشته شده از بدن حالت طبیعی موی سر را دارا نمیباشد؛ چرا که ژنتیک موهای انتقالی قابل تغییر نمیباشد. بنابراین موهای کاشته شده کوتاه بوده و بیش از ۶ سانت رشد نمیکند و حالت مجعد و وِز دارند.

بنابراین از این موها برای پر کردن قسمت خاصی از سر نمیتوان استفاده کرد و باید در لابه لای موها در قسمت پشت سر کاشته شود .

شرایطی که نمی توان عمل کاشت مو انجام داد

– زمانی که فرد زیر ۲۵ سال سن دارد.

– زمانی که فرد مبتلا به بیماری های خطرناک قلبی، ، دیابت کنترل نشده یا فشار خون بالا باشد.

– زمانی که علت ریزش مو مشخص نباشد، اگر دلیل ریزش مو ژنتیکی نباشد حتما باید دلیل ریزش کشف و شناسایی شود. در صورتی که فرد به دلیل سوختگی یا حادثه دچار مشکل شده باشد باید شرایط کاشت مو مناسب با این موقعیت ها اتخاذ گردد.

-افرادی که دچار وسواس به کندن مو هستند. وسواس به کندن مو مشکلی روانی است و فردی که بدان مبتلا است دائما موهای خود را می کند. تنها با اجازه روانپزشک معالج آنها، امکان کاشت و پیوند مو برای این افراد وجود دارد.

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی