تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

کاشت مو به روش FUT در کرج

آنچه می خوانید...

کاشت مو به روش FUT در کرج این روش کاشت مو مخفف عبارت follicular unit transplantation یکی از تکنیک های مرسوم و رایج در میان انواع کاشت موی طبیعی محسوب می شود که طرفداران زیادی نیز دارد و در جهان شناخته شده است.

قبل از کاشت مو به روش FUT در کرج چه باید کرد ؟

به طور کلی قبل از کاشت مو با هر روش، باید یک یا چند جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید.ممکن است پزشک شما با بررسی شرایط بانک مووناحیه ی گیرنده، روش مورد نظر را انتخاب یا رد کند.از این رو بهتر است انتخاب روش کاشت مو را به وی بسپارید.

قبل از عمل کاشت مو پزشک شما برای شما آزمایشاتی را برای شما تجویزمی کند که نتیجه را قبل از کاشت باید به پزشک خود اعلام کنید.

مراقبت های قبل و بعد از عمل و هزینه ی جراحی کاشت مو به شما ارائه می شود تا برنامه ریزی های لازم را در این خصوص داشته باشید.

کاشت مو به روش FUT در کرج چگونه است

در کاشت مو به روش FUT در کرج فرد درابتدا تحت بی هوشی موضعی قرار می گیزد ، نوار باریکی که دارای حداکثر ۲ سانتی متر عرض و ۲۵ سانتی‌متر طول می‌باشد از پس سر فرد بیمار استخراج می‌شود و پس از آن پوست نواحی پشت سر باکمی کشش به هم رسانیده می‌شود و سپس توسط تیم کاشت بخیه زده می‌شود.

در مرحله بعد، نوار باریک استخراج‌شده، توسط تیم کاشت به قطعات کوچک‌تری تبدیل می‌شوند که این قطعات کوچک‌تر کع در اصطلاح به آن گرافت گفته می‌شود. گرافت ها از ۱ الی ۴ عدد تار مو تشکیل‌شده است که در این عمل دست‌کم ۱۵۰۰ الی ۲۵۰۰ گرافت تهیه خواهد شد. در مرحله بعد گرافت ها در محل مورد نظر کاشت می شود. حداکثر زمان لازم برای انجام این عمل، بسته به نیاز فرد بیمار به کاشت مو از ۳ الی ۵ ساعت متغیر خواهد بود.

-تعداد زیادی از فولیکول ها را می توان در یک جلسه پیوند داد.

– بازده بهتری از مو در مقایسه با سایر روش های مو فراهم می کند.

-افزایش رشد و ظاهر طبیعی برای مو به محض رشد برای فرد فراهم می شود.

-از روشهای دیگر مقرون به صرفه تر است.

پس از انجام کاشت مو به روش FUT در کرج موارد زیررا رعایت کنید

-پس ازعمل کاشت مو به حالت نیمه نشسته بخوابید. این به کاهش سریع تورم کمک می کند و ازینکه شما به طور تصادفی مناطقی که فولیکول های مو پیوند داده شده را لمس کنید، جلوگیری می کنند.

-از لمس کردن، خراشیدن و مالیدن منطقه ای که فولیکول مو به آن پیوند شده است تا جای ممکن اجتناب کنید.

– ممکن است پزشکان شما توصیه کنند که در روز پس از جراحی به آرامی موهای خود را با شامپو بشوئید، تمام دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید.

-همچنین ممکن است به شما توصیه شود تا ۷ روز پس از جراحی هر روز دوبار موهایتان را با شامپو شست و شو دهید.

-داروهای تجویز شده توسط پزشکتان را به صورت مرتب استفاده کنید.

-تا دو هفته پس از جراحی از سیگار کشیدن و نوشیدن الکل خودداری کنید.

چه تعداد فولیکول مو را می توان در یک جلسه پیوند داد

در یک جلسه FUT ، معمولا در حدود ۵۰۰۰ فولیکول مو پیوند زده می شود که این یک مزیت است، زیرا نواحی بزرگتر طاسی را می توان در چندین جلسه به طور کامل پوشش داد. زمانی که مو رشد می کند، روش FUT باعث افزایش زیبایی ظاهری و طبیعی می شود.

انجام کاشت مو به روش FUT در کرج در حدود ۴ تا ۸ ساعت وقت نیاز دارد که بستگی به تعداد گرافت های پیوندی دارد. از آنجایی که این جراحی دردسر کمتری دارد، برای بیشتر افراد مقرون به صرفه است و تعداد زیادی از پیوندها در یک جلسه کاشت شود.

دوران نقاهت کاشت مو به روش FUT در کرج

در اثر کاشت مو به روش FUT در کرج زخم های در پوست سر بیمار ایجاد خواهد شد که در طی یک هفته بهبود می یابد، در روش FUE هیچ خطی ایجاد نمی شود اما نسبت به دیگر روش ها نیاز به بهبودی بیشتری دارد. در روش FUT باید سه روز در هفته به پزشک خود مراجعه نمایید تا پانسمان شما را تعویض نماید در این دوران باید از حرکات سنگین و ورزش های مختلف اجتناب فرمایید .تا بهبود کامل از کلاه برای پوشش کامل سرتان استفاده نمایید.

معایب روش کاشت مو به روش FUT در کرج

-ایجاد برش در ناحیه ی پشت سر که احتمال باقی موندن نقطه جوش پوست در این ناحیه وجود دارد

– کم شدن حجم بانک مو در برخی افراد رخ خواهد داد به طوری که در مراحل بعدی برای پیوند موی مجدد بیش از حداکثر دوباردیگر نمی توان از بانک موی فرد برای ایجاد تراکم استفاده کرد.

خونریزی به وجود میاید ، محدودیت انجام آن در کسانی که پوست سرشان قابلیت گشاد شدن را ندارد.

نکاتی درخصوص کاشت مو به روش FUT

-تورم در ناحیه صورت بین ۵ تا ۷ روز بعد از کاشت مو از بین می رود.

-۳ تا ۵ روز بعد از کاشت مو شما می توانید فعالیت عادی خود را شروع کنید و برای فعالیت های سنگین تر به مدت ۲ هفته استراحت نمایید از عرق کردن در ناحیه برش و سر جلوگیری نمایید.

-تا حد امکان در چند روز اول بعد از کاشت مو بر روی محل برش و بخیه فشار وارد نکنید و به پهلو بخوابید.

-بعد از ۳ هفته می توانید به فعالیت های ورزشی بپردازید.

-قبل از کاشت مو در صورت مصرف هر دارویی به علت منع دارویی و اختلال در کاشت موی شما حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

پوست سر شما قبل از کاشت مو به روش FUT نباید دچار آفتاب سوختگی شده باشد.

آیا کاشت مو به روش FUT در کرج دردناک است؟

در کاشت مو به روش FUT در کرج پزشک از تزریق داروی بی حسی در محل کاشت مو استفاده می دهد بنایراین فرد احساس درد نخواهد داشت و پزشکان متخصص می توانند با به کارگیری تکنیک های خاص درد تزریق داروی بی حسی را کاهش دهند. این کار باعث انجام بدون درد پروسه کاشت می شود. همچنین هر گونه دردی که در روزهای بعد از کاشت ایجاد می شود را می‌توان با مصرف مسکن معمولی برطرف کرد.

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی