تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

کاشت مو و رفع ریزش مو با انواع روش های کاشت مو

آنچه می خوانید...
کاشت-مو

کاشت مو در کرج در حقیقت روش برداشت ریشه‌های مو از قسمت‌های پر پشت مو و کاشت در قسمت‌های کم پشت مو می باشد. به طور کلی کاشت و پیوند مو ساده‌ترین و نتیجه بخش ترین راه درمان برای افزایش رشد مو معرفی شده است. در سالهای اخیر روشهای زیادی برای کاشت مو معرفی شده است. که هریک برای افراددارای شرایط لازم اجرا می شود.

موهای کاشته شده به مدت دو هفته رشد می کنند که موید گرفتن پیوندها است، سپس درصد زیادی ازآنها از هفته سوم شروع به ریزش میکنند اما ریشه موها زنده هستند و موهای جدید از ماه دوم به بعد ظاهر میشوند که در ابتدا نازک و کرکی شکل هستند و سپس ضخیم می گردند. در اکثریت افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده، تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت نیز وارد فاز استراحت شده و ریزش پیدا می کنند و محل کاشت برای مدتی (شاید تا ۴ الی ۶ ماه ) کم پشت تر از سابق دیده می شود، این حالت موقتی است و با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای کاشته شده تراکم مورد انتظار ایجاد می گردد.

تاریخچه کاشت مو

جالب است بدانید که اولین پیوند مو در سال ۱۹۳۹ و در ژاپن انجام شد. رفته رفته پزشکانو متخصصان پوست و مو توانستند با استفاده از تکنیک پلاگ (Plug)، گرافت های بزرگ تری را پیوند بزنند که البته به علت ضخامتی که داشتند،نتایج زیبایی چندانی را به همراه نداشت. به مرور، پیوند با گرافت های کوچک تری انجام شد و نتایج رضایت بخشی را به همراه داشت.

در سال ۱۹۹۵، روش FUT یا برداشت نواری فولیکول ها انجام شد و تا سال ها روش محبوب کاشت مو به شمار می رفت به مرور زمان و با پیشرفت دستگاه ها، روش FUE (برداشت واحدهای فولیکولی) و دیگر روش ها مانند SUT,DHI,SUPER FUE و میکروگرافت اضافه شدند که این روزها در بسیاری از کلینیک های زیبایی و پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرند.

کاشت مو در چند جلسه انجام می‌شود؟

یکی از مهم‌ترین سؤالات که بیشتر مراجعیین درباره آن سوال می کنند پیگیری زمان و روند درمان کاشت مو در کرج می‌باشد. در این مورد باید گفت که تعداد جلسات لازم برای کاشت مو در کرج بستگی به نوع کاشت مو دارد و نمی توان زمان دقیقی برای آن در نظر گرفت.

ولیکن می توان گفت که بیشتر مراجعین، تنها با یک جلسه درمان، نتیجه مورد نظر خود را مشاهده خواهند نمود؛ و این در حالی است که برخی دیگر به جلسات درمانی بیش‌تری نیازخواهند داشت.

انواع روش های کاشت و پیوند مو

همانطور که می دانید ریزش مو و طاسی از مواردی است که اغلب افراد برای درمان آن اقدام می کنند. روش های متفاوتی برای انجام این کار وجود دارد که هر کدام دارای مزیت ها و معایب خود را دارد. رایج ترین روش های کاشت مو که در سالهای اخیر رایج شده است

روش پانچ برای کاشت مو (PUNCH)

در این روش موها به صورت دسته ای برداشته می شود و در محل مورد نظر با استفاده ازایجاد سوراخ هایی در پوست سر، کاشته می شود. امروزه این روش به دلیل حالت مصنوعی بودن آن کاربرد چندانی ندارد.

روش کاشت مو به روشFUT

در روش کاشت مو FUT پزشک شما یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده بر می دارد. این مو حاوی ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت که هر گرافت در حقیقت شامل ۷۰۰۰ تا ۹۰۰۰ تار مو است.

بعد از برداشت محل عمل ترمیم می شود و چون خط برداشت در مسیر رویش موها است محل ترمیم دیده نمی شود. سپس گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی توسط پزشک شما جدا شده و آماده جهت کاشت می شود.

کاشت مو در کرج به روش FIT

کاشت مو در کرج به روش FIT معمولاً پزشک موها را ازپشت سر و بالای گوشها انتخاب می کند. بطور تقریبی بسته به نیاز فرد ۳ الی ۵ واحد فولیکولی موجود در بانک مو خارج می شود،وپزشک با به بوجود آوردن شکاف های ریز این گرافت ها را در ناحیه مورد نظر پیوند می زند. از برخی جهات می توان گفت که روش کاشت موی FIT مانند روش FUT است.

کاشت مو در کرج به روش SUT

روش کاشت مو SUT نسبت به روش کاشت مو FIT و FUT، روشی به روزتر و جدیدتری محسوب می شود . در کاشت مو به روش SUT تمامی مراحل کاشت مو در یک جلسه انجام می‌گیرد حال‌ آنکه در روش‌های کاشت مو FUT و FIT حداقل شما در چند جلسه پشت سرهم باید این نوع کاشت را انجام دهید

یکی از ویژگی های که می توان برای کاشت مو به روش SUT بیان کرد این است که تمامی مراحل برداشت گرافت‌ها از ناحیه که مو برای کاشت برداشت می شود تا مرحله پیوند با دستگاه‌های تمام اتوماتیک و زیر نظر متخصصین پوست ومو درکرج انجام می‌پذیرد.

در حالی که کاشت مو به روش FIT و FUT تمام مراحل برداشت و کاشت مو توسط انسان صورت می‌گیرد و تمامی مراحل آن توسط تکنسین‌ها انجام می‌پذیرد

کاشت-مو-به-روش-FUT-و-FUE

مهمترین مزیت روش کاشت مو در کرج به روش SUT تراکم بالای کاشت در این روش است که به نسبت سایر روش‌هاتراکم بیشتری دارد . همچنین فرد نیاز به دوره نقاهت بعد از انجام کاشت مو ندارد و فرد پس از این عمل به زندگی عادی خود بدون دوره نقاهت باز می گردد.

کاشت مو به روش HRT

در کاشت مو کرج به روش HRT نیاز به بانک موی خود بیمارنیست . زیرا پزشک بانک موی طبیعی که با جنس و رنگ موی بیمار شباهت زیادی دارد را به او معرفی می‎کند. در این روش نیازی به برداشت مو و زخم هایی که برای برداشت مو ایجاد شده است وجود ندارد.

این روش مناسب افرادی است که به هر دلیلی بانک موی مناسبی ندارد . و یا اینکه ممکن است بیمار رضایت زیادی از موهای باقی مانده خود نداشته باشد. در نتیجه ترجیح می‎دهد به جای اینکه پزشک از گرافت موهای خود او استفاده کند، روش دیگری را بکار گیرد.

کاشت مو در کرج به روش FUE

کاشت مو به روش FUE از روش های جدید کاشت مو می باشد ، به نوعی می توان گفت که این روش تکامل یافته روش‌های قدیمی مانند روش FUT می‌باشد.

در این روش پزشک شما لایه رویی پوست سرتان را با ظرافت بسیار بالایی از پشت سر برمی دارد بطوری که هیچ گونه آسیبی به پوست، گوشت، عصب‌ها نمی‌رساند. از دیگر مزیت‌های این روش به بجا نماندن خط اسکار پشت سر فرد بوده و بدون درد و عوارض میباشد این تکنیک مناسب افرادی است که بانک موی کمی دارند و وسعت ریزش زیادی دارند

مراحل کاشت مو چگونه است ؟

مرحله اول : بی حسی
در ابتدا بی حسی موضعی به پوست بیمار تزریق و بعد از چند دقیقه که بی حسی اثر کرد، فولیکول های سالم از ناحیه بانک مو (پشت یا کناره های سر) برداشته می شوند.

مرحله-اول-کاشت-مو

مرحله دوم :آماده‌سازی بانک مو
این مرحله به منظور برداشت گرافت‌ و یا بانک مو شروع می‌شود. در این مرحله پزشک متخصص پوست طبق صلاح‌دید خود ناحیه دهنده را استریل کرده و سپس بی‌حسی موضعی در آن بخش از بدن اعمال می‌کند. بعد از اینکه بانک مو کاملا بی‌حس شد نوبت به مرحله بعدی کار می‌رسد. برداشت فولیکول می تواند به صورت واحد باشد،بنابراین برش نواری شکلی در قسمت پشت سر زده می شود تا امکان برداشت فولیکول ها فراهم گردد

مرحله-دوم-کاشت-مو
 • مرحله سوم : کاشت گرافت ها

در مرحله آخر، گرافت ها با ایجاد سوراخ های بسیار ریز در نواحی تعیین شده، کاشته می شوند. قطر سوراخ ها بسیار کم است و هیچ گونه زخمی ایجاد نخواهد شد. در پایان، برش ها بخیه زده می شوند و پانسمانی بر روی سر قرار می گیرد تا از بخیه ها و نواحی جراحی محافظت به عمل آید.

مرحله-سوم-کاشت-مو

در چه نواحی از می‌توان کاشت مو انجام داد؟

یکی از مزیت‌های مهم عمل کاشت مو در کرج عدم محدودیت در ناحیه کاشت مو است . کاشت مو را می توان در یکی از نواحی زیرانجام داد :

 • سر
 • کاشت در قسمت سبیل
 • کاشت در ناحیه قرار گیری مژه‌ها
 • ریش
 • ابروها
نواحی-کاشت-مو

نواحی هستند که هر یک با توجه به تشخیص متخصص پوست ومو درکرج قابلیت انجام عمل کاشت را خواهند داشت.

چه موهایی برای کاشت مو مناسب است؟

در کاشت مو در کرج با توجه به نوع روش پیوند، موهای خود شخص از پشت سر یا ناحیه ای از بدن خود فرد برداشته می شود وسپس با استفاده ازمیکروسکوپ فولیکول های آن به صورت تک تک جدا شده و در ناحیه گیرنده با ایجاد برش هایی یک میلی متر پیوند زده می شود.

بدن نیز به این موها واکنشی نشان نمی دهد زیرا از موی بدن خود فرد استفاده شده است. همچنین موهای پیوندی که از بدن خود فرد تهیه شده احتیاجی به نگهداری و مراقبت های درمانی ندارد. اگر پزشک شما تجربه ومهارت لازم را داشته باشد آنقدر ظریف این موها را برمی دارد که تنها یک خط بسیار باریک می ماند.

البته این نکته را بدانید که وقتی مو کاشته می شوند بعد از ۴ تا ۶ ماه موهای کاشته شده شروع به ریزش می کند و بعد از آن مجددا موها رشد خواهند کرد، به همین دلیل نباید نگران شوید چون ریزش بعد از کاشت طبیعی است.

مراقبت های بعد از کاشت مو

برخی از مراقبت های بعد از کاشت مو شامل موارد زیر می باشد:

 • برای جلوگیری از عفونت پس از کاشت مو می توانید از آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید.
 • برای کاهش درد، مسکن هایی مانند ایبوپروفن استفاده نمایید.
 • داروهای ضد التهابی مانند استروئید خوراکی برای کم کردن تورم مناسب بوده و قابل مصرف می باشد.
 • سعی کنید تا ۳ روز اول پس از پیوند مو، موهای کاشته شده را شانه نزنید تا شاهد ریزش موی بیشتری نباشید.
 • ۳ روز اول پس از پیوند مو استراحت کرده و از انجام فعالیت های سنگین جلوگیری نمایید همچنین سعی کنید تا حد امکان به محل کار خود نروید.
 • از استفاده از لباس هایی که شامل روسری یا کلاه می باشند مانند انواع سویشرت ها خودداری به عمل آورید تا فولیکول های موها آسیب نبینند.
 • به مدت یک هفته از انجام انواع ورزش های سنگین پرهیز نمایید.
 • می توانید از داروهایی مانند فیناستراید و ماینوکسیدیل برای افزایش رشد موهای خود پس از عمل استفاده نمایید.

سوالات متداول در رابطه با کاشت و پیوند مو

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی