تلفن ۰۲۶-۳۴۴۴۴۸۰۳ | ۰۲۶-۳۴۴۴۴۱۵۶ آدرس کرج، چهار راه طالقانی، ابتدای طالقانی شمالی، کوچه فروشگاه سالیان، ساختمان آترا، طبقه چهارم
کلینیک شادی

کرایوتراپی

آنچه می خوانید...

کرایوتراپی چیست؟

کرایوتراپی درمانی است که در آن ضایعات سطح پوست را منجمد می کنند. رایج ترین ماده مورد استفاده توسط پزشکان جهت کرایوتراپی نیتروژن مایع است. تعدادی از ضایعات پوستی را با می توان با کرایوتراپی درمان نمود، از جمله این ضایعات می توان به زگیل و سبورئیک کراتوزیس اشاره کرد.

مزایای کرایوتراپی

این روش نسبتا ارزان، ایمن و قابل اعتماد است. با این حال، تشخیص صحیح ضایعات پوستی بسیارمهم است و هر ضایعه ای را نباید کرایوتراپی نمود.

نحوه انجام کرایوتراپی؟
درحین عمل کرایوتراپی و پس ازانجام آن، شخص ممکن است احساس سوزش و درد داشته باشد و تورم و قرمزی فوری بوجود بیاید. پزشکان برای رفع این عوارض معمولا داروهای موضعی و یا در صورت لزوم داروهای خوراکی تجویز می کنند. ناحیه درمان شده ممکن است در عرض چند ساعت تاول بزند و در عرض چند روز پوسته پوسته شدن رخ دهد. تاولها به تدریج خشک می شوند. ناحیه تحت درمان را می توان با ملایمت یک یا دو بار در روز شست و باید آن را تمیز وپاکیزه نگاه داشت. پانسمان اختیاری است، اما توصیه می شود که این کار انجام شود.

دکتر شادی مظلومی

کلینیک دکتر شادی مظلومی

یکی از مجهزترین مراکز تخصصی پوست و مو در کشور می‌باشد و در راستای ارایه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان و انجام خدمات تخصصی از قبیل کاشت مو و انواع جراحی‌های پوست، دکتر مظلومی اقدام به تاسیس درمانگاه پوست، مو و لیزر نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان

وارد شوید
فهرست محتوا

ثبت نام در قرعه کشی